Лазерна терапія – прогресивний фізіотерапевтичний метод, що використовує енергію сфокусованого інфрачервоного випромінювання з метою комплексного біостимулюючого впливу. Потужність світлового пучка визначає глибину проникнення лазера, забезпечуючи вибіркову дію на різні органи та структури.
Принцип дії лазеротерапії
Лазерна терапія запускає ланцюг фотохімічних реакцій на клітинному рівні, створюючи сприятливі умови для регенерації та активізації механізмів неспецифічної резистентності. Кров та тканини насичуються киснем, активізується місцевий кровообіг та обмін речовин, йдуть набряки та прискорюється виведення продуктів тканинного розпаду. З огляду на прицільне фокусування інфрачервона лазеротерапія діє строго в межах патологічного вогнища, не пошкоджуючи здорові тканини.
Переваги методу лазеротерапії
До безперечних переваг лазерної терапії слід віднести неінвазивність, широкий спектр біологічних ефектів і точковий вплив на змінені тканини. Можливість точного налаштування частоти та довжини хвиль дозволяє регулювати потужність та глибину проникнення променів залежно від терапевтичного завдання.
Основні терапевтичні ефекти від дії лазера низької частотності
Як та інші фізіопроцедури лазеротерапія використовується як допоміжний метод при запальних процесах різної етіології для прискорення регенерації та профілактики ускладнень. Відновлення нормальної трофіки знижує прояви інтоксикації та запобігає розвитку дегенеративно-дистрофічних процесів, що порушують функцію органів та тканин. Вплив лазера на систему крові та органи кровотворення активізує природні захисні механізми, що сприяють швидкому вирішенню запалень:
- зміцнення місцевого імунітету;
- розширення та підвищення проникності судин;
- освіта нових капілярів та колатералей;
- зниження в’язкості крові та покращення мікроциркуляції;
- активізація перенесення кисню червоними кров’яними тільцями;
- локальний антибактеріальний та протизапальний ефект.
Захворювання, в лікуванні яких застосовують лазеротерапію
Залучення такого методу, як лазеротерапія, лікування стане ефективнішим при найрізноманітніших діагнозах – від банальної ангіни до важкої хірургічної патології. У неврології лікування лазером практикують при корінцевих синдромах, полінейропатії, невралгіях та ВСД за симпатикоадренолавним типом.
В ортопедії лазерна терапія використовується як допоміжний метод лікування травм, артритів, тендовагінітів, бурситів, остеоартрозів та остеохондропатії. Імуномодулюючі ефекти лазеротерапії знайшли застосування в урології, гінекології та ЛОР-практиці; за допомогою лазера легше впоратися з незагоєними ранами, трофічними виразками та тромбозом вен.
Лазеротерапія – показання та протипоказання
Лазеротерапія рекомендується при інтенсивному больовому синдромі, запальних процесах різної етіології та дегенеративно-дистрофічних змінах ОДА, у період реабілітації після травм та хірургічних втручань. Біостимулююча дія лазера дає хороший ефект при імунодефіцитних та атопічних станах, при підготовці до спортивних змагань та оздоровленні працівників шкідливих виробництв. Лазерна терапія протипоказана при станах, коли активізація кровообігу та обмінних процесів небажана через ризик ускладнень:
- гострі інфекції, інфаркти та інсульти;
- відкрита форма туберкульозу;
- прийом антикоагулянтів та схильність до кровотеч;
- гіперфункція щитовидної залози;
- неконтрольований цукровий діабет;
- вагітність та годування груддю;
- новоутворення та невуси в зонах впливу;
- ниркова, печінкова та дихальна недостатність.
Записатися на курс лазеротерапії у Києві та Сумах
Якщо вам призначили лазерну терапію, пройти курс лікування за лояльною ціною можна у філіях клініки «Нейромед» у Києві та Сумах. Запишіться на консультацію та дізнайтеся, скільки коштує лазеротерапія: хоча кожен випадок унікальний, вартість послуг фізіотерапевта залишається прийнятною, а допомога – високопрофесійною та сумлінною!
Запишіться на прийом
Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.
*Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.