skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

УЗД – неінвазивний і безболісний метод дослідження стану органів і тканин за допомогою ультразвукових хвиль. Ультразвукові дослідження засновані на здатності ультразвуку «відбиватися» від внутрішніх органів і тканин, які мають різну щільність. Відображені ехосигнали надходять в підсилювач і спеціальні системи реконструкції, після чого з’являються на екрані телевізійного монітора у вигляді зображення.

У нашому діагностичному центрі проводиться УЗД:

  • Дуплексне сканування судин голови та шиї
  • Органів черевної порожнини
  • Нирок та наднирників
  • Щитоподібної залози
  • Дуплексне сканування вен та артерій верхніх (нижніх) кінцівок
  • Серця
  • Суглобів

На чому засноване дуплексне сканування

При дуплексному скануванні використовується доплерівський ефект. Цей ефект полягає в тому, що ультразвукова хвиля, відбиваючись від поверхні рухомої частки, змінює свою частоту. У тому випадку, якщо рух частинки збігається з напрямком поширення ультразвукового променя або перебуває під кутом до нього (не перевищено 60 градусів) можна визначити зсув частоти відбитого сигналу і обчислити швидкість руху. Так як кров складається плазми і формених елементів (еритроцити, лейкоцити, тромбоцити), то відображення від безлічі часток створює доплерівський зсув. Доплерівський зсув можна закодувати у вигляді графіка швидкості крові по судині і у вигляді візуального представлення кровотоку з різною швидкістю. У цьому випадку швидкість кодується різними відтінками кольору. Відображення кровотоку за допомогою кольору на тлі чорно-білої картинки звичайного УЗІ називають дуплексним скануванням. Також в деяких випадках використовують термін «колірне доплерівське кодування».

Цілі дуплексного сканування

Дуплексне сканування насамперед дозволяє побачити кровоносні судини в тих місцях, де їх неможливо знайти при звичайному УЗД. Наприклад, в порожнині черепа дуплексне сканування є основним методом, що дозволяє діагностувати порушення мозкового кровотоку в артеріях і венах. До появи дуплексного сканування судинні дослідження в головному мозку проводились за допомогою сліпого ультразвукового доплерографічного дослідження. Дослідник не бачив судину, а направляв датчик в місце передбачуваної проекції судини і за допомогою спеціального апарату реєстрував звуки (швидкість кодувалася в звук різної гучності). З появою дуплексного сканування стало можливим точно візуалізувати розташування судин і вивчати їх характеристики.

Застосування дуплексного сканування у діагностиці різних органів

Дуплексне сканування може виступати самостійним методом діагностики – як, наприклад, у випадках дослідження судин головного мозку, хребетних артерій, глибоких вен і артерій. Набагато частіше дуплексне сканування є дуже цінним доповненням до багатьох видів ультразвукового дослідження. У сучасній УЗД діагностиці практично завжди виникає необхідність в проведенні додаткового дуплексного дослідження.

Безпека дуплексного сканування

Дуплексне сканування зазвичай не несе ніякої загрози здоров’ю пацієнта. Однак все ж доплерівське випромінювання володіє великою енергією і застосування його потрібно зводити до мінімуму у вагітних. Також при великій потужності випромінювання існує ймовірність пошкодження сітківки ока, якщо застосовується очноямковий доступ при дуплексному скануванні очної і надблоковой артерій.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.