skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Спіральна комп’ютерна томографія (або ж СКТ) – один з видів томографічних досліджень тіла людини. У медицині використовується для вивчення стану та патології кісткової системи та м’яких тканин. На практиці комп’ютерна томографія незамінна при діагностиці хвороб легень, травм опорно-рухового апарату, при пошкодженні голови (для виявлення маленьких і глибоких переломів, крововиливів), при підозрі на інфаркт, для діагностики патології придаткових пазух носа, орбіт.

Також використовується в діагностиці хвороб органів черевної порожнини, нирок, для виявлення каменів або ж сторонніх тіл в будь-якій точці людського тіла.

Як проводиться дослідження КТ?

Комп’ютерна томографія проводиться в положенні лежачи. Лаборант допомагає пацієнтові зручно і правильно, у відповідності з досліджуваною зоною, лягти на спеціальному столі. Потім лаборант переходить до комп’ютера. Незважаючи на те, що досліджуваний залишається в кімнаті один, він може в будь-який час поговорити з лікарем за допомогою спеціального пристрою.

Стіл томографа може рухатися під час дослідження. Він переміщається всередину томографічної установки. У ході дослідження лікар може попросити не дихати і не рухатися. При виконанні знімків камера рухається навколо тіла пацієнта і виробляє деякий шум. По закінченні процедури, необхідно дочекатися лікаря, який допоможе вам безпечно встати зі столу.

Що необхідно взяти з собою на дослідження?

Збираючись на дослідження КТ, візьміть з собою:

 • направлення від лікаря;
 • результати попередніх досліджень;
 • при обстеженні з контрастною речовиною, результати аналізу крові на сечовину та креатинін, здані не пізніше, ніж за 10 днів до обстеження.

СКТ із застосуванням контрастної речовини

Комп’ютерна томографія із застосуванням контрастної речовини потрібна для візуалізації кровоносних судин. Контраст вводиться внутрішньовенно. Щоб введення контрастної речовини було безпечним, важливо розповісти лікареві про наявність:

 • Підвищеної чутливості до ліків
 • Підвищеної чутливості до йоду
 • Цукровому діабеті
 • Кардіологічні проблеми
 • Ниркова недостатність
 • Астми, задишки або бронхіту
 • Хронічних захворювань
 • Захворювань щитовидної залози

Якщо вам призначили комп’ютерну томографію із застосуванням контрастної речовини, вам не можна приймати їжу протягом двох годин до дослідження, а при дослідженні живота – протягом чотирьох годин.

При отриманні результатів обстеження Ви отримаєте: плівку, висновок лікаря та диск.

Результати обстежень видаються на наступний день після проходження діагностики.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

  *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.