skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Перед початком СКТ обстеження рекомендуємо надати всю необхідну клінічну інформацію, а також дані попередніх обстежень лікарю-радіологу.

КТ-обстеження триває близько 30 хв., інколи – до 60 хв. Рекомендується одягнути легкий одяг без металевих вставок, залишити вдома ювелірні прикраси.

Вагітним жінкам не рекомендується проводити КТ-дослідження в зв’язку з можливим ризиком для плоду, або проводити його тільки за наявності життєво важливих показань.

Діти в віці до 5 років можуть потребувати седації чи наркозу, питання про проведення яких необхідно попередньо вирішити з анестезіологом.

Для проходження спірально-комп’ютерної томографії з контрастуванням необхідно мати результати аналізів крові на сечовину та креатинін, здані не пізніше ніж за 10 днів до обстеження. Також перед таким обстеженням потрібно відмовитись від їжі за 2-3 години.

Протипокозами для СКТ з контрастним підсиленням є

  • важка ниркова недостатність;
  • алергічні реакції на йодовмісні речовини чи контрастні препарати в минулому;
  • вагітність (за життєвими показами).

Для обстеження кишківника потрібно розчинити 2 пакети Фортрансу або Діагнолу в 2 літрах води. Отриманий розчин потрібно вжити невеликими порціями за день до обстеження: один літр з 18:00 до 19:00, розчин, що залишився – з 20:00 до 21:00.
Протипоказами до Фортрансу або Дагнолу є гостра декомпенсована кишкова непрохідність та алергія на компоненти препарату.

При дослідженні черевної порожнини та органів малого тазу необхідно  за 1-1,5 год до обстеження випити порціями 1-1,5 л. води (негазована, звичайна вода).

При СКТ-дослідженні кісток, м’яких тканин, хребта, голови, шиї та грудної порожнини спеціальна підготовка до обстеження не потрібна. Напої, лікарські речовини та медичні процедури можна приймати в звичному режимі.

Будь-ласка, попередьте працівників Центру про наявність у вас наступних захворювань:

  • хронічні захворювання нирок;
  • захворювання щитоподібної залози (гіпертиреоз, папілярний чи фолікулярний рак щитоподібної залози);
  • цукровий діабет (діабетична нефропатія);
  • бронхіальна астма, полівалентна алергія;
  • хвороби серця з серцевою недостатністю 3-4 стадії (чи недавніми серцевими приступами).

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.