Skip to content
Вінниця: +38 (073) 293-18-81
Тернопіль: +38 (073) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:    Київ, Суми

Записатись на прийом

Чим небезпечні захворювання хребта?

Інтернет-пошук за запитом хвороби хребта симптоми та лікування поспішає попередити про ускладнення, серед яких найчастіше згадується грижа міжхребцевого диска. Найімовірніший результат неускладненої грижі – розростання хребців з поступовим зрощенням та повною втратою рухливості. При затисканні корінців спинномозкових нервів з боку грижі з’являються простріли та радикуліти з інтенсивним больовим синдромом. Корінцеві синдроми провокують тяжкі неврологічні розлади; симптоми залежать від локалізації патології та вражають різноманітністю:

  • вертебробазилярна недостатність – порушення кровопостачання мозку при утиску хребетних та потиличних артерій;
  • вегетативні розлади (стрибки тиску, серцебиття, припливи тощо);
  • зменшення життєвої ємності легень та порушення дихання;
  • парези та паралічі кінцівок;
  • розлади травлення та стільця;
  • гінекологічні захворювання на тлі застійних явищ у малому тазі.

Симптоми проблем із хребтом

Ранні ознаки проблем хребта багато хто звично ігнорує – неприємні відчуття у спині, шиї та плечах при незручній позі та довгому сидінні легко витерпіти, а порушення постави мало кого турбують всерйоз. Від симптомів прогресуючого захворювання відмахнутися важче – часті болі в спині, хрускіт хребців, зниження м’язового тонусу та скутість руху дають зрозуміти, що потрібне лікування хвороб хребта під наглядом досвідченого фахівця.

Діагностика та лікування захворювань хребта

Діагностика та лікування хвороби хребта – багатоступінчастий процес: для початку слід оцінити стан усіх анатомічних структур та прилеглих тканин. Найбільш об’єктивну картину патологічного процесу дає МРТ; при підозрі на поразку спинного мозку проводиться мієлографія; Для вивчення функціональної активності м’язів може знадобитися електроміографія. Успішне лікування хребта можливе за системного підходу: після зняття гострого больового синдрому необхідна фізіотерапія та комплексна реабілітація.

Методи лікування хребта

У більшості випадків вдається відновити нормальну функцію хребта консервативними способами, не вдаючись до висічення гриж та встановлення ортопедичних конструкцій. Комплексне лікування захворювань спини та хребта рідко обмежується одним методом: прийом медикаментів доповнюють фізіотерапією, мануальними практиками та лікувальною фізкультурою.

Лікувальний масаж при лікуванні спини

За допомогою оздоровчого масажу відновлюється еластичність м’язів та зв’язок, усуваються м’язові блоки, спазми та застійні явища. Одночасно активізується місцевий кровообіг, лімфодренаж та обмін речовин, прискорюється виведення продуктів запалення та регенерація пошкоджених тканин.

Мануальна терапія

При мануальній терапії опрацьовуються не тільки м’язи, а й глибші структури – хребці, міжхребцеві диски та зв’язки; при відновленні правильної структури хребта відбувається природна корекція постави. Ефективність лікування залежить від кваліфікації терапевта: досвідчений майстер легко усуне утиск нервів і судин, але маніпуляції погано підготовлених фахівців можуть призвести до травм.

Медикаментозне лікування хребта

Для зняття гострого больового синдрому при радикулітах вдаються до новокаїнових блокад як найбільш доступного та швидкодіючого засобу знеболювання та усунення запального процесу. Потім підбирається схема патогенетичної терапії, спрямована на якнайшвидший дозвіл запального процесу та прискорення регенерації; до схеми обов’язково включають медикаменти трьох груп:

  • нестероїдні протизапальні препарати;
  • хондропротектори та ін’єкції гіалуронової кислоти;
  • загальнозміцнюючі засоби – вітаміни, біостимулятори, ферментні препарати тощо.

Ударно-хвильова терапія

Ударно-хвильова терапія успішно бореться з патологічними розрощеннями кісткової тканини та осифікацією зв’язок: проходження ударної хвилі розпушує кальцинати та остеофіти, не пошкоджуючи здорові тканини. Вплив на тригерні точки, утворені скороченими м’язовими волокнами при тривалому знаходженні в гіпертонусі, нормалізує тонус і кровопостачання м’язів.

Фізіотерапія

Фізіотерапевтичні методи лікування спрямовані на стимуляцію місцевих обмінних процесів впливом ультразвуку, лазера, ІЧ- та УФ-опромінення. Електростимуляція сприяє відновленню нервового та м’язового тонусу; для глибокого проникнення лікарських засобів призначають електрофорез.

Лікувальна фізкультура

Лікувальна гімнастика закріплює позитивну динаміку шляхом вироблення м’язового корсету, що забезпечує правильну підтримку хребта. Вправи для розтяжки усувають компресію міжхребцевих дисків; робота над корекцією постави та рухових стереотипів дозволяє уникнути рецидивів.

Етапи лікування хребта у Києві, Вінниці, Сумах

У філіях клініки «Нейромед» у Києві, Вінниці та Сумах можна пройти комплексне лікування хребта за класичними та сучасними методиками з підтвердженою ефективністю. За підсумками МРТ-діагностики на високочастотному томографі розробляється індивідуальний план терапії, у якому виділяють чотири етапи:

  1. Зняття больового синдрому та гострого запалення (блокади).
  2. Розвантаження хребта та відновлення трофіки (мануальна терапія, масаж, фізіотерапія, ЛФК).
  3. Мобілізація – поступове збільшення обсягу рухів, усунення дисбалансів (ЛФК).
  4. Реабілітація та реактивація. Формування правильного м’язового корсету, відновлення гнучкості та еластичності м’язів (силові тренування, тракція).

Записатися на лікування спини у Києві, Вінниці, Сумах

При такій проблемі, як захворювання хребта лікування починається з первинної консультації; записатися на прийом до лікаря за телефоном та онлайн можна у філіях ДЦ «Нейромед» у Києві, Вінниці та Сумах. Професійне лікування болів у хребті приносить швидке полегшення та стійкий позитивний результат: приходьте та переконайтеся самі!

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.