skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:    Київ, Суми

Записатись на прийом

Функціональна активність усіх органів та систем опосередкована генерацією електричних імпульсів, що змінюється під впливом магнітних полів. Лікувальні властивості магнітів відомі з часів Гіппократа, в наш час магнітотерапія поставлена на наукову основу і дозволяє досягати вражаючих результатів.

Магнітотерапія – ефективне лікування магнітами

Вплив магнітних полів на організм супроводжується загальними та місцевими біологічними ефектами, які використовують з лікувальною метою. Загальна магнітотерапія має біостимулюючу дію – активізує обмін речовин та регенерацію, зміцнює імунітет, покращує склад та реологічні властивості крові. Місцева магнітотерапія застосування знаходить в ортопедії, неврології та травматології; при цьому активуються біологічні ефекти, що сприяють загоєнню травм, зрощенню переломів та вирішенню патологічних процесів:

 • зняття запалення та больового синдрому;
 • покращення мікроциркуляції та лімфотоку;
 • усунення спазмів судин;
 • розсмоктування набряків, гематом та спайок;
 • посилена продукція колагену.

Принцип магнітної терапії

Як оздоровча процедура магнітотерапія ґрунтується на поляризації молекул води в магнітному полі – заряджені диполі приєднують вільні радикали та гальмують розвиток окисного стресу. Патологічні осередки швидко очищаються від токсичних продуктів розпаду, у пошкоджених тканинах відновлюється нормальна трофіка та активізуються захисні механізми.

Магнітотерапія показання та протипоказання

Лікування магнітами затребуване в ортопедії та неврології при травмах зв’язок та переломах кісток, бурситах, міозитах, корінкових синдромах, остеохондропатії, невралгії, ВСД та нейропатії. В інших галузях медицини у такого перспективного методу, як магнітотерапія, застосування також надзвичайно широке – процедура показана при найрізноманітніших діагнозах:

 • у гастроентерології – при виразках шлунково-кишкового тракту з низькою кислотністю;
 • у пульмонології – при астмі та інфекціях дихальної системи;
 • у хірургії – при ранах, що не гояться;
 • у гінекології та урології – при запальних процесах, простатиті, циститі, ендометріозі, застійних явищах у малому тазі.

Магнітотерапія протипоказана пацієнтам з кардіостимуляторами, інсуліновими помпами та сталевими ортопедичними конструкціями через нагрівання та переміщення імплантів. Також магнітотерапія не призначається дітям до 1,5 років, вагітним і жінкам, що годують; в іншому обмеження ті ж, що для всіх методів фізіотерапії:

 • гострий інсульт або інфаркт;
 • атеросклероз судин мозку та аневризму аорти;
 • виражена гіпотонія та сильні аритмії;
 • гіперфункція щитовидної залози;
 • тяжкі захворювання серця, нирок та печінки;
 • порушення згортання крові – геморагії та тромбози;
 • лихоманка, гострі запальні та септичні процеси;
 • новоутворення та передракові стани (крім полів, що обертаються).

Види та методи впливу магнітотерапії

Лікування постійним високочастотним полем (індуктотермія) практикується у стаціонарах; в амбулаторіях частіше застосовується низькочастотна магнітотерапія, яка не нагріває тканини. Низькочастотне магнітне поле генерується змінним магнітом; в залежності від характеристик індукції розрізняють імпульсні, поля, що біжать і обертаються. При використанні такого методу, як магнітотерапія, фізіотерапія проводиться за допомогою апаратів з гнучкими індукторами, що направляють магнітне поле в потрібну точку.

Ефективність магнітотерапії

Клінічні дослідження встановили, що максимальний терапевтичний ефект досягається при впливі низькочастотного імпульсного магнітного поля. На другому місці за біологічною активністю знаходиться змінне магнітне поле; магнітотерапія постійними магнітами – на третьому.

Переваги процедури магнітотерапії

При використанні такого методу, як магнітотерапія, лікування проходить безболісно; при правильній техніці виконання процедура не викликає побічних ефектів. Широкий діапазон реакцій у відповідь дозволяє застосовувати магнітотерапію при різних захворюваннях; при цьому лікувальні ефекти поступово розвиваються і зберігаються надовго.

Записатися на магнітотерапію у Києві та Сумах

У клініці «Нейромед» можна пройти курс магнітної терапії під наглядом досвідченого фахівця за помірну плату. Запишіться на процедуру в наших філіях у Києві та Сумах, і ми розробимо для вас ефективну схему лікування, яка допоможе швидше впоратися із хворобою.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

  *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.