skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:    Київ, Суми

Записатись на прийом

Малоінвазивне не хірургічне лікування застосовується при захворюваннях нервової системи та опорно-рухового апарату, а також для лікування гострого та хронічного болю в хребті та суглобах. Під час даної процедури, препарат вводиться точно в необхідну зону та максимально швидко знімає запалення та больовий синдром.

Наші фахівці визначають курс лікування, вид блокад і необхідний препарат для ін’єкції індивідуально, залежно від стану пацієнта. У Центрі «Нейромед» застосовується кілька варіантів не хірургічного лікування гриж міжхребцевих дисків:

1)  Епідуральна блокада (епідуральний адгезіоліз)

Епідуральна стероїдна ін’єкція є методом для зняття болю, який виникає при стенозі хребетного каналу (звуження каналу хребта), або ж при грижі міжхребцевого диску, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині.

Блокада полягає у введенні відносно невеликої кількості гормонального препарату разом з місцевим анестетиком в епідуральний простір (простір усередині хребтового каналу) навколо мішка із спинномозковими нервами.

Протизапальні ефекти кортикостероїдів відповідають за полегшення болю та сприяють аутофагоцитозу грижі («розсмоктування грижі»), таким чином грижа стає меншою у розмірах та біль зникає. Як правило, блокаду можна повторити через деякий час при досягненні позитивного результату.

Кому потрібна епідуральна блокада?

Епідуральна ін’єкція допомагає пацієнтам, із грижами міжхребцевих дисків, дегенеративно-дистрофічними захворюваннями хребта, стенозом хребтового каналу та люмбоішиалгіями (болі в попереку та нижніх кінцівках). Даний метод допомагає уникнути хірургічного втручання, у випадках коли немає категоричних показів до операції, є найбільш ефективним методом лікування гриж міжхребцевих дисків без операції.

У випадку якщо лікар буде впевнений у неефективності даної блокади, або ж у Вас ознаки слабкості у нозі, Вам буде рекомендована консультація нейрохірурга.

Малоінвазивне хірургічне лікування болю

2)     Трансфорамінальна блокада

Трансфорамінальна блокада є методом не хірургічного лікування грижі міжхребцевого диску, яка затискає один нервовий корінець у місці його виходу із хребетного каналу. Така грижа проявляється болем у хребті та нозі, у випадках коли це не супроводжується слабкістю ноги, є можливість безопераційного лікування грижі міжхребцевого диску шляхом трансфорамінальної блокади.

Блокада полягає у введенні медикаментів (гормональний препарат та анестетик) навколо нерва, таким чином, знімається запалення з нерва та грижі диску, вони стають меншими у розмірах та біль зникає. Протизапальні ефекти кортикостероїдів (гормональний препарат)відповідають за полегшення болю, а анестетик миттєво знімає біль. Даний вид втручання виконується під контролем лікаря, що дає можливість максимально точно підійти до місця компресії нервового корінця та зробити ін’єкцію максимально ефективною.

Кому потрібна трансфорамінальна ін’єкція?

Трансфорамінальна ін’єкція допомагає пацієнтам, із грижами міжхребцевого диска, що мають бічну локалізацію, дегенеративно-дистрофічними захворюваннями хребта, стенозом хребтового каналу та люмбоішиалгіями (болі в попереку та нижніх кінцівках). Це один із найбільш ефективних способів не хірургічного лікування гриж міжхребцевих дисків, який дозволяє її зменшити у розмірах та інколи повністю уникнути операції.

У випадку якщо лікар буде впевнений у неефективності даної блокади, або ж у Вас ознаки слабкості у нозі, Вам буде рекомендована консультація нейрохірурга. 

трансфорамінальна ін’єкція

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.