skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:    Київ, Суми

Записатись на прийом

Мануальна терапія – це комплекс лікувальних прийомів, що полягають у ручній дії на хребет та суглоби для усунення обмежень, з метою їх звільнення від функціональних блоків, зменшення болю, зняття м’язового спазму та відновлення нормального руху.

Протипоказань до застосування м’якої мануальної терапії практично не існує. М’які техніки можна застосовувати у вагітних, маленьких дітей та людей похилого віку.

Підбір лікувальних мануальних прийомів залежить від давності хвороби, тривалості загострення, від стадії патологічного процесу. При вираженому больовому синдромі мануальний терапевт виконує «м’які» техніки мануальної терапії, тобто чим значніша біль, тим «м’якше» має бути вплив.

Мануальна терапія включає послідовне застосування різних прийомів, які дозволяють зняти м’язовий спазм і відновити нормальні руху в хребті та суглобах найбільш ефективним, і по можливості безболісним, засобом.

Міофасціальний реліз – це різновид м’якої мануальної терапії, яка використовується в реабілітації для розслаблення м’язів та фасцій, шляхом натискання та розтягування тканин. В результаті покращується крово-лімфообіг, збільшується діапазон руху у суглобах, зникає біль та з’являється відчуття «легкості».

Терапія «Малліган» – це один із різновидів мануальної терапії розроблений фізіотерапевтами з Нової Зеландії. Суть якого – це розвиток негайного ефекту знеболення, за допомогою суглобової мобілізації із використанням руху. За допомогою цього методу терапевт може усунути біль який турбував пацієнта під час виконання активних рухів.

Мануальна терапія – це узагальнена назва лікувально-механічних прийомів впливу на кістки, суглоби та м’язово-зв’язувальний апарат за допомогою рук. Доведено ефективність мануальних практик при корекції постави та реабілітації пацієнтів з травмами та дегенеративно-дистрофічними змінами опорно-рухового апарату.

У яких випадках призначають мануальну терапію?

Мануальні практики отримали офіційне визнання та поставлені на наукову основу; при кожній ортопедичній та неврологічній клініці працює відділення мануальної терапії. Мануальні практики дозволяють швидко відновити рухливість суглобів та хребта, запобігти ускладненням та повернутися до активного життя. Також мануальна терапія добре справляється з порушеннями постави, усуваючи першопричину – м’язовий дисбаланс та порушення іннервації.

Коли потрібно звертатися до мануального терапевта?

Мануальна терапія входить до плану реабілітації після травм та захворювань опорно-рухового апарату; Процедури починають відразу після зняття гострих симптомів. При хронічних хворобах хребта та суглобів слід проходити курси мануальної терапії один-два рази на рік для профілактики загострень. Кваліфікований фахівець мануальної терапії допоможе покращити поставу та позбутися настирливих симптомів ураження ОДА, серед яких:

 • обмеженість та болючість рухів;
 • больовий синдром та простріли;
 • зниження м’язового тонусу;
 • парестезії та парези кінцівок;
 • серцебиття та стрибки тиску;
 • часті головні болі та запаморочення;
 • соромлення в грудях, задишка, дискомфорт при глибокому вдиху.

Які захворювання лікує мануальний терапевт?

Основна спеціалізація мануальної терапії – дегенеративно-дистрофічні процеси та дискогенні патології з рефлекторними симптомами, м’язовою дистонією та трофічними порушеннями. Найчастіше до мануального терапевта пацієнтів наводять наслідки травм, неправильна постава та хронічні захворювання опорно-рухового апарату:

 • спондилоартроз та зміщення хребців;
 • остеохондропатії та радикулопатії (цервікалгія, люмбаго, люмбоішіалгія);
 • вертебробазилярна недостатність та циркуляторна дисфункція;
 • остеоартроз, міофаціальний синдром і плечолопатковий періартрит;
 • порушення периферичного кровообігу, псевдоартеріїт;
 • синдром «неспокійних ніг»;
 • кривошія та дисплазія тазостегнового суглоба у дітей.

Як відбувається прийом у мануального терапевта

Не бійтеся йти до кабінету мануальної терапії – чутки про шкоду та хворобливість мануальних практик давно позбавлені підстави. При професійному виконанні маніпуляцій ризик травми мінімальний, оскільки різкі рухи та силові прийоми вийшли з вжитку. Перші сеанси тривають трохи більше 20 хвилин, потім продовжуються до 30–40 хвилин; середня тривалість курсу – до 10–15 процедур із інтервалом 1–2 дні.

Перед першою процедурою проводиться попередня діагностика – опитування, функціональні проби, перевірка рефлексів та шкірної чутливості. Сеанси мануальної терапії проводять у положенні лежачи; прийоми поєднують маніпуляційні, мобілізаційні та м’які техніки:

 • для усунення блоків та декомпресії – несильні короткі поштовхи та м’яке витягування;
 • для зняття спазмів та контрактур – пресура (натискання на тригерні точки);
 • для покращення кровопостачання, розсмоктування набряків та швидкого виведення продуктів обміну – розтирання та погладжування.

Як підготуватися до прийому?

Перед тим, як йти на перший сеанс мануальної терапії, візьміть із собою всю медичну документацію – тоді терапевтові буде простіше підібрати ефективні та безпечні методи впливу. Обов’язково зробіть МРТ хребта чи проблемних суглобів; для виключення протипоказань можуть знадобитися додаткові обстеження та аналізи. Щоб почуватися комфортно під час сеансу, не їдьте за 1,5–2 години до процедури та подбайте про гігієну – прийміть душ, одягніть зручну білизну, візьміть із собою рушник та змінні шкарпетки.

Чим мануальна терапія відрізняється від масажу?

За допомогою масажу неможливо відновити рухливість суглобів та хребта – потрібна комплексна мануальна терапія, яка опрацьовує не тільки шкіру, м’язи та фасції, а й кістки зі зв’язками. Окремі техніки, зокрема, м’яка мануальна терапія, застосовують класичні масажні прийоми – натискання, розтирання, погладжування.

Мануальна терапія запис у Києві та Сумах

При клініці «Нейромед» відкрито центр мануальної терапії, де працюють сертифіковані майстри, які повернули свободу руху сотням людей. Ліцензована клініка мануальної терапії у Києві та Сумах веде прийом із запису, щоб приділити кожному клієнту максимум уваги. Записатися на процедури можна на сайті або у адміністратора за телефоном: виберіть час та пройдіть курс лікування в комфортній довірчій обстановці.

Ціни на мануальну терапію у Києві та Сумах

Вартість курсу мануальної терапії у філіях клініки «Нейромед» у Києві та Сумах розраховується індивідуально, виходячи з тривалості та кількості процедур. Доступна вартість сеансу мануальної терапії дозволяє не турбуватися про витрати на лікування: здорові суглоби та хребет – це не розкіш!

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

  *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.