Skip to content
Вінниця: +38 (073) 293-18-81
Тернопіль: +38 (073) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:    Київ, Суми

Записатись на прийом

Метод «Сухої»  голки – це сучасний метод використання тонких філіформних голок за допомогою якого терапевт проникає через шкіру пацієнта у больові м’язові ущільнення, тим самим усуваючи біль та м’язовий спазм. У нашу центрі спеціалісти використовують  стерильні одноразові голки із дотриманням усіх правил використання інвазивних методів лікування.

Як відбувається процедура?

Фахівець використовує спеціальну голку, проникаючи під шкіру, стимулюючи рецептори, міофасціальні тригерні точки, самі м’язи та сухожилля.

При проколі тканин відбувається подразнення рецепторів, які у відповідь на стимуляцію покращують локальну мікроциркуляцію.

Оскільки тригерні точки – це місця з гіпоксією тканини та гіпердратівливістю, покращуючи кровообіг у зоні спазму, ми сприяємо швидкому виведенню із зони проколу медіаторів запалення, які викликають у пацієнта больову симптоматику.

Хронічні захворювання опорно-рухового апарату та нервової системи – одна з головних причин інвалідизації та обмеження рухливості у зрілому та похилому віці. Тривале застосування протизапальних препаратів призводить до серйозних побічних ефектів; Для зниження медикаментозного навантаження рекомендується вдаватися до фізіотерапевтичного лікування. Інноваційний метод сухої голки дозволяє успішно контролювати больовий синдром та відновити мобільність хребта та суглобів у стислий термін.

Що таке метод сухої голки?

Метод «сухої» голки – один із напрямів рефлексотерапії, що полягає у проколюванні міофасціальних тригерних точок, що утворюються по ходу зв’язок та сухожиль. Введення голок у тригерні точки викликає активну імпульсацію ураженого м’яза з подальшим розслабленням та усуненням патологічного напруження. Внаслідок цього знижується інтенсивність хворобливих відчуттів, знімаються суглобові блоки, відновлюється нормальний кровообіг і прискорюється виведення продуктів запалення; пацієнт відчуває полегшення та приплив сил.

Техніка виконання методу сухої голки

Техніка терапії методом «сухої» голки передбачає введення стерильного інструменту завтовшки до 0,3 мм у тригерні точки на глибину 5–10 мм протягом 30 секунд. При постановці голок допускаються плавні уповільнені рухи вгору-вниз, що підсилюють знеболювальну дію; при правильному введенні голки спостерігаються короткочасні судомні скорочення м’язів, за якими слідує глибоке розслаблення.

Вибір голки залежить від глибини залягання м’яза: при стимуляції поверхневої мускулатури застосовують стандартні голки завдовжки 30-50 мм, а для впливу на глибокі м’язи потрібні довгі голки на 60-70 мм. Місця постановки голок визначають у ході пальпації: тригерна точка є щільним болючим вузликом, який трохи підноситься над шкірою; глибина проколу регулюється за допомогою напрямних. Після вилучення голки майстер повторно пальпує мускулатуру та фасції; при збереженні болю тригерної точки процедуру потрібно повторити.

Який механізм дії терапії сухими голками?

Автори методики пов’язують появу тригерних точок із надмірною продукцією медіатора ацетилхоліну в кінцевих рухових пластинках м’язів при хронічній перенапрузі та нерівномірному розподілі функціональних навантажень. До факторів ризику відносять малоактивний спосіб життя, тривале збереження однієї пози, порушення постави, неправильні рухові стереотипи та однотипні концентровані навантаження при професійних заняттях спортом та монотонній фізичній праці.

На тлі спазму та недостатнього кровопостачання у м’язах розвивається кисневе голодування та запальний процес, який супроводжується посиленням больової чутливості через порушення передачі нервових імпульсів. Стимуляція тригерних точок викликає надмірну імпульсацію та рефлекторні скорочення м’язів; таким чином, терапія сухими голками призводить до зняття спазму, відновлення нормальної довжини волокон та активізації регенераційних процесів:

  • Синхронізація скорочувальної активності усуває порушення іннервації та надмірну подразливість тканин.
  • Поляризація молекул колагену у складі м’язового волокна призводить до оновлення та ремоделювання м’язового волокна.
  • Мікроушкодження м’язової тканини при введенні голки активізують мікроциркуляцію та лімфодренаж, прискорюють виведення продуктів розпаду та медіаторів запалення.
  • Насичення тканин киснем та поживними речовинами прискорює регенерацію пошкоджених волокон, запобігає фіброзам та рубцюванням.

При яких захворюваннях застосовують лікування сухими голками?

При використанні таких прийомів, як метод сухої голки, лікування відбувається за рахунок природних захисних механізмів, які легко переносяться і не викликають відторгнення. Основне показання до терапії – міофасціальний больовий синдром, що виникає при широкому спектрі патологій нервової системи та ОДА:

  • артрити та артрози різної етіології;
  • патологічна рухливість хребців;
  • грижі міжхребцевих дисків та корінцеві синдроми;
  • тунельні синдроми, тендовагініти, фасціїти та епікондиліти;
  • спастичність м’язів при синдромі перетренованості;
  • фіброміалгія, невропатія та невралгія сідничного нерва;
  • хронічні мігрені та синдром хребетної артерії;
  • посттравматичні та постінсультні стани, паралічі та парези.

При правильному виконанні маніпуляцій полегшення настане вже після першого сеансу, але тішитися не варто – лікування методом сухої голки носить симптоматичний характер і не замінює основну терапію та реабілітацію. Для закріплення позитивного результату важливо дотримуватись рекомендацій лікаря та вести здоровий спосіб життя – налагодити харчування та сон, відмовитися від шкідливих звичок та підтримувати помірну фізичну активність.

Як підготуватися до процедури

Найкраща підготовка до сеансу терапії сухими голками – позитивний настрій: маніпуляції не повинні викликати страху. У стані стресу виникає рефлекторна м’язова напруга, що утруднює пошук тригерних точок, тому потрібно розслабитися і довіритися майстру. Заздалегідь перевіряйте кваліфікацію терапевта: ознайомтеся із сертифікатами та ліцензією, вивчіть відгуки клієнтів у мережі. Великим плюсом буде медична освіта зі спеціалізацією на реабілітології, досвід роботи у заслужених клініках та регулярне вдосконалення навичок на курсах.
Під час сеансу акупунктури від вас потрібно оголити проблемні місця, тому слід підібрати зручний одяг, який не заважатиме маніпуляціям. Останній прийом їжі має відбутися не пізніше ніж за дві години до візиту; при цьому краще уникати важких страв та обмежитися легким перекушуванням.

Для зменшення тривожності можна послухати легку музику чи виконувати дихальні вправи; також не буде зайвим зробити нескладну лімфодренажну гімнастику для зняття набряклості, а потім прийняти теплу ванну або душ – водні процедури знімають нервово-м’язову напругу та допоможуть почуватися впевненіше.

Чи є побічні ефекти від лікування сухими голками?

Метод сухої голки відноситься до малоінвазивних втручань та не викликає дискомфорту при правильному виконанні маніпуляцій; у поодиноких випадках у місцях уколів залишаються синці, які швидко сходять. Для зменшення неприємних відчуттів у м’язах після сеансу рекомендується виконувати нескладні вправи на розтяжку та відновлення м’язової сили.

Завдати пацієнту серйозної шкоди за допомогою акупунктури практично неможливо; у гіршому випадку процедура не має бажаного ефекту. Стимуляція тригерних точок не допоможе при вираженому набряку та переохолодженні м’яза та помилковій діагностиці – якщо джерело болю знаходиться за межами м’якої сполучної тканини, тригерні точки не визначаються, а лікування акупунктурою марно.

Абсолютні протипоказання

Лікування способом сухої голки суворо протипоказане при гострих інфекціях, порушенні цілісності шкірних покривів, невідкладних станах та онкопатології. У силу високого ризику занесення інфекції категорично забороняється практикувати акупунктуру при лімфедемі та запальних процесах у підшкірно-жировій клітковині. Також слід розглянути альтернативні методи фізіотерапії, якщо пацієнт панічно боїться уколів і не може контролювати через когнітивні, вікові та комунікативні обмеження.

Відносні протипоказання

До відносних протипоказань відносять системні захворювання, що впливають на згортання крові – цукровий діабет, гемофілію, прийом антикоагулянтів, цироз печінки і т.д. Також акупунктура застосовують з обережністю при лікуванні дітей, вагітних жінок і пацієнтів декомпенсованою серцевою недостатністю, виснаженням, імунодефіцитними станами, епілепсією та розладами психіки.

Переваги сухої акупунктури

До переваг методу відносять високу ефективність при низькому ступені інвазивності та мінімальному пошкодженні тканин та швидкому відновленні рухових функцій. Ризик інфекції та пошкодження внутрішніх органів майже відсутній; немає потреби у призначенні додаткових медикаментів. Крім локальної дії, метод сприяє комплексному оздоровленню організму – розширює адаптивний потенціал, підвищує опірність, знімає нервово-м’язову напругу та знижує сприйнятливість до стресу.

На відміну від акупунктури, що ґрунтується на бездоказових положеннях донаукового періоду, терапія сухими голками відповідає критеріям доказової медицини. Ефективність методу підтверджена клінічними випробуваннями: після курсу терапії у 70% пацієнтів відзначали покращення функціонального стану ОДА, ослаблення болю та збільшення повсякденної активності. Суб’єктивні відчуття хворих збігаються з висновками експертів: на метод сухої голки відгуки хороші – позбавившись болю, пацієнти охоче діляться радістю повернення до активного життя.

Записатися на лікування методом сухої голки у Києві, Вінниці

Успіх терапії залежить від точності маніпуляцій та вміння знаходити тригерні точки; для отримання максимального результату важливо знайти хорошого фахівця, який досконало знає анатомію та фізіологію ОДА. У ДЦ «Нейромед» усі майстри мають ліцензії та сертифікати, профільну освіту та кілька років успішної практики з позитивними відгуками та рекомендаціями. Запишіться на консультацію голкотерапевта у філії клініки у вашому місті, щоб скласти індивідуальну схему терапії та особисто переконатися у мистецтві наших голкотерапевтів під час пробного сеансу.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.