skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

На жаль, не всі пацієнти можуть застосовувати цей метод діагностики, так як є ряд абсолютних і відносних протипоказань. Приміром, повністю заборонено проходити магнітно-резонансну томографію при наявності встановленого кардіостимулятора, різних металевих імплантатів та металічних осколків в тілі. У той же час відносними протипоказаннями вважаються інсулінові насоси, нервові стимулятори, різні неферомагнітні імплантати і протези, вагітність, клаустрофобія і необхідність у фізіологічному моніторингу.

Якщо говорити про пацієнтів з кардіостимуляторами, то магнітно-резонансна томографія була б для них дуже корисна з точки зору дослідження стану. За оцінками лікарів, близько 50-75% пацієнтів у всьому світі, які живуть з імплантованими кардіостимуляторами, так чи інакше потребують МРТ-сканування протягом терміну служби пристрою. Так в 2010 році з’явився перший і поки єдиний у світі кардіостимулятор виробництва компанії Medtronic з унікальною технологією, яка дозволяє проходити магнітно-резонансну томографію. Це було досягнуто завдяки зміні та удосконаленню внутрішньої схеми апарату і зменшення кількості феромагнітних компонентів. На сьогоднішній день новий кардіостимулятор вже дозволяє проходити повноцінне обстеження за допомогою МРТ більш ніж 13000 пацієнтам по всьому світу, і в червні 2011 року було оголошено про вихід цієї системи кардіостимуляції на український ринок.

Що стосується вагітних, на сьогоднішній день фахівцями зібрано недостатню кількість доказів того, що МРТ повністю безпечно для плоду. Але, кажуть лікарі, МРТ краще рентгенографії та комп’ютерної томографії і дозволяє отримати більш детальну інформацію, ніж за допомогою УЗД.

Крім того, відносним обмеженням для проходження магнітно-резонансної томографії може бути наявність татуювань, виконаних за допомогою барвників з вмістом металевих з’єднань, у тому числі на основі сполук титану (наприклад, діоксиду титану), хоча сам по собі титан не є феромагнетиком і практично безпечний при МРТ.

Якщо ж необхідно провести МР-обстеження із застосуванням контрастної речовини, варто знати, що протипоказами до такого обстеження є важка ниркова недостатність та наявність у пацієнта полівалентної алергії.

Є ще й психологічна проблема: через те, що процедура проходить в досить вузькому просторі, люди, які страждають нехай навіть м’якою формою клаустрофобії, можуть відчувати сильний дискомфорт. Правда, сьогодні існують вже менш громіздкі апарати МРТ з ширшим отвором, а час проведення процедури скорочується. Також існують відкриті апарати і апарати, в яких пацієнт може проходити дослідження стоячи. Але, відзначають фахівці, якість їх результатів поступається отриманим традиційним методом. Тому іноді для повного і ефективного дослідження застосовується місцева або повна анестезія, особливо для немовлят і маленьких дітей, які не можуть залишатися нерухомими в ході процедури.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.