skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:    Київ, Суми

Записатись на прийом

Транскутана електрична нейростимуляція (TENS) – метод фізіотерапевтичного лікування патологій опорно-рухового апарату та периферичної нервової системи імпульсами струму низької частоти. Імпульсно-струмова терапія ефективно вирішує завдання купірування запальних процесів та місцевого знеболювання, відновлює нормальну трофіку та тонус м’язів.

Механізм дії імпульсно-струмової терапії (TENS)

В основі методу лежить рефлекторна відповідь на інтенсивну стимуляцію нервових закінчень у спазмованих ділянках м’язів імпульсами низькочастотного струму. Припинення передачі нервових імпульсів з патологічних вогнищ ЦНС викликає широкий спектр біологічних ефектів, що прискорюють регенерацію тканин:

 • гальмування запальної реакції;
 • активізація місцевого обміну речовин та кровообігу;
 • швидке розсмоктування набряків;
 • усунення м’язових спазмів та блокад;
 • посилена продукція колагену, еластину та біоактивних речовин.

Знеболення досягається за рахунок двох механізмів: крім припинення больової імпульсації, тенс терапія активізує вироблення ендорфінів та знижує потребу в знеболювальних засобах. Імпульсно-струмова терапія показана при остеохондропатіях, спондилоартрозах та остеоартрозах, радикулопатіях, невралгіях, невритах, тендовагінітах у підгострий та хронічний період. При вагітності протипоказана tens терапія в ділянці живота та тазу; в іншому обмеження ті ж, що й для інших методів фізіотерапії; до того ж, існують специфічні протипоказання:

 • підвищена судомна готовність;
 • серцева недостатність та важка аритмія;
 • тромбофлебіт та тромбози судин нижніх кінцівок;
 • вживлені електронні прилади та металеві імпланти;
 • відкриті переломи, рани та висипання в зонах впливу.

Проведення тенс терапії

При використанні ліцензованого обладнання tens терапія абсолютно безпечна, не завдає болю та легко переноситься пацієнтами. На шкіру в місцях накладання електродів наноситься гель, сила і частота імпульсів підбирається в залежності від характеру патології. Вплив струму викликає інтенсивні м’язові скорочення, які призводять до виснаження нервових центрів та глибокого розслаблення м’язів через 10–20 хвилин.

Записатися на tens терапію у Києві та Сумах

У відділеннях клініки «Нейромед» можна пройти курс імпульсно-струмової терапії за прийнятною ціною під керівництвом найкращих фахівців з реабілітації та фізіотерапії. Запишіться на процедуру в Києві та Сумах на сайті клініки або у адміністраторів за телефоном, і ми приймемо вас у зручний час.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

  *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.