skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:    Київ, Суми

Записатись на прийом

Ультразвукова терапія (УЗТ) – це використання низькоінтенсивних механічних коливань високої частоти в лікувальних, профілактичних та косметичних цілях. Глибина проникнення ультразвуку регулюється за рахунок налаштування частот; УЗТ діє суворо вибірково та не травмує здорові тканини.

Механізм дії ультразвукової терапії

Ультразвукові хвилі викликають ритмічне стискування та розтягування тканин, що створює ефект мікровібрації у поєднанні з нагріванням. В результаті підвищується проникність клітинних мембран та судин, активізується обмін речовин та кровообіг; прискорюється синтез колагену, еластину та біоактивних сполук. Чим нижча частота, тим глибше проникають хвилі: для глибоких тканин застосовується низькочастотна ультразвукова терапія (800–1000 кГц), при поверхневій дії використовують більш високі частоти – від 3 МГц.

Проведення ультразвукової терапії

На дію впливають контактний гель, потім встановлюють аплікатори або переміщують маніпулятор по шкірі протягом 5-15 хвилин; коливання генерує кристал робочої голівки. Як і будь-яка фізіотерапія, ультразвукова терапія найбільш ефективна при використанні сучасного обладнання та правильному виконанні процедур; тривалість курсу – 5–10 сеансів.

Ультразвукова терапія: показання та протипоказання

УЗТ застосовується при підгострих та хронічних запальних процесах, для розсмоктування набряків, інфільтратів, фіброзів та спайок, а також для полегшення транспортування лікарських засобів через шкіру. Завдяки широкому спектру біологічних ефектів УЗТ призначають при патологіях різних органів та систем та в різних галузях медицини:

  • у травматології, ортопедії та неврології – при остеохондропатії, остеоартрозі, подагрі, ревматоїдному артриті, переломах, травмах та дегенеративних змінах зв’язково-сумкового апарату без вираженого синовіту, при невритах, радикулопатіях, м’язових спазмах; >
  • у ЛОР-практиці та пульмонології – при хронічних ринітах, гайморитах та тонзилітах, при астмі та обструктивному бронхіті, після пневмонії;
  • у дерматології та флебології – при екземі, нейродерміті, рубцевих змінах шкіри, атеросклерозі судин нижніх кінцівок та трофічних виразках;
  • у гастроентерології – при вторинних гепатитах, виразковій хворобі, спастичному коліті, після видалення жовчного міхура;
  • у гінекології та урології – при запальних захворюваннях матки та придатків, спайках та застійних явищах, лактостазі, простатиті та аднекситі.

Протипоказання до УЗТ ті ж, що й для всіх видів фізіотерапії – гострі інфекції та септичні процеси, порушення згортання крові, злоякісні пухлини, органічні патології ЦНС, аневризми, гіпертонія III стадії, тяжкі захворювання серця, нирок та печінки, тиреотоксикоз цукровий діабет. Також УЗТ не призначають вагітним жінкам, грудним дітям та пацієнтам з вживленими електронними приладами та металевими ортопедичними конструкціями.

Переваги ультразвукової терапії

Лікувальна дія ультразвуку має стійкий оздоровчий ефект, підвищує неспецифічну стійкість і розширює адаптивні можливості організму. Лікування переноситься легко, не завдає пацієнту болю та психологічного дискомфорту, не потребує спеціальної підготовки та дієти.

Ефект від лікування ультразвуком

Біостимулююча дія ультразвуку усуває наслідки травм та хвороб за рахунок рефлекторного поліпшення трофіки, посилення реактивності та прискорення регенерації. У таких методик, як ультразвукова терапія, лікування спирається на природні захисні механізми, що дозволяє уникнути побічних ефектів і попередити нові захворювання.

Записатися на ультразвукову терапію у Києві та Вінниці, Сумах

У філіях клініки «Нейромед» у Києві та Сумах можна пройти курс УЗТ на апараті нового покоління за попереднім записом на сайті або телефоном. При призначенні курсових процедур, таких як ультразвукова терапія, вартість розраховується індивідуально, але при цьому залишається доступною широкому колу пацієнтів і окупається сповна.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.