skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:    Київ, Суми

Записатись на прийом

Електротерапія / Міостимуляція – це різновид терапії заснований на використанні електричного струму. 

Даний метод допомагає при гострих та хронічних больових синдромах, а також у випадках посттравматичної та післяопераційної реабілітації опорно-рухового апарату. 

За допомогою міостимуляції нормалізується функціональний стан м’язових тканин в організмі людини. 

Для отримання найкращих результатів, наші спеціалісти використовують найсучасніші електростимулятори.

Фізіотерапевтичний апарат BTL здатний генерувати повний спектр низько- і середньочастотних струмів, і їх різноманітні модифікації. Він обладнаний найсучаснішими функціями в області світової електротерапії.

Впливаючи електротерапією на людський організм можна досягти різнопланових ефектів як локальних, так і загальних. 

Електротерапія має:

  • міорелаксаційний ефект;
  • знеболюючий ефект;
  • вирівнювання тонусу м’язів;
  • тонізування;
  • вазодилятація;
  • трофіки-регенеративний ефект;
  • протинабряковий ефект.

Електротерапія – це комплекс фізіотерапевтичних процедур, що використовують біоелектричні явища для активізації захисних реакцій та прискорення регенерації. Нервова система керує роботою м’язів та внутрішніх органів за допомогою електричних імпульсів; посилюючи або послаблюючи передачу сигналів шляхом електростимуляції, можна досягти вражаючих результатів.

Електротерапія: особливості фізіотерапевтичної процедури

Стимуляція м’язів постійним або змінним струмом – найпоширеніший метод електротерапії, що купує запальну реакцію за рахунок рефлекторних механізмів. У патологічних осередках розширюються судини, відновлюється кровообіг та лімфодренаж, йдуть спазми та набряки та прискорюється виведення токсичних продуктів запалення. У реабілітології міостимуляція застосовується для опрацювання малоактивних м’язових груп, усунення суглобових блоків та міотонічного синдрому, збільшення сили та еластичності м’язів.

Показання для використання електротерапії

Процедуру міостимуляції показано при хронічних захворюваннях хребта та суглобів, у період реабілітації після травм, інсультів та хірургічних втручань. Стандартний курс електротерапії складається з 5–10 сеансів та призначається при широкому спектрі патологій у різних галузях медицини:

  • спондилоартроз, остеоартроз та періартрити;
  • остеохондропатії та зміщення хребців;
  • вегетативно-судинні синдроми та радикулопатії;
  • невралгії, неврити, плексити;
  • бурсити, фасцити та тендовагініти;
  • фіброміалгія та міофасціальний синдром;
  • лімфостаз та хронічна венозна недостатність;
  • склеротичні зміни артерій нижніх кінцівок;
  • застійні явища в малому тазі;
  • гіпертонічна хвороба І-ІІ стадії;
  • гастрит та виразки шлунково-кишкового тракту зі зниженою кислотністю;
  • застій жовчі без утворення каміння;
  • хронічні риніти, гайморити, бронхіти;
  • залишкові явища пневмонії.

Переваги міостимуляції

Міостимуляція прицільно опрацьовує різні групи м’язів без навантаження на хребет і суглоби, причому інтенсивність скорочень вища, ніж при звичайному тренуванні. Електротерапія добре поєднується з іншими методами фізіотерапії; виражений знеболюючий та протизапальний ефект зменшує потребу в анальгетиках та нестероїдних протизапальних засобах.

Як проходить курс електротерапії?

Перед накладанням електродів на шкіру наносять контактний гель; проходження розряду через тканини викликає часті скорочення м’язів. При правильній техніці виконання міостимуляція не завдає болю, проте може відчуватися помірний дискомфорт – поколювання, печіння та свербіж; для запобігання опікам на тілі не повинно бути металевих та пластмасових предметів.

Які види електротерапії застосовуються в медицині?

Імпульсна міостимуляція – не єдиний метод електротерапії; в лікувальних цілях використовують постійні та змінні струми з різними характеристиками частоти. Підбираючи частоту та силу струму, терапевт регулює глибину проникнення електромагнітних хвиль та адаптує протоколи електротерапії до різних завдань.

Гальванізація

Гальванізацією називається лікування постійними низькочастотними струмами невисокої напруги та невеликої сили. Процедура має виражену зігрівальну дію, в місцях накладання електродів відчувається сильне печіння – «ефект гірчичника».

Чресшкірна електронейростимуляція

Інтенсивна стимуляція нервових закінчень низькочастотним змінним струмом швидко усуває больовий синдром, спазми та набряки. Для досягнення максимального ефекту важливо, щоб частотні характеристики джерела струму збігалися з характеристиками нервових імпульсів.

Ампліпульстерепія

При ампліпульстерапії використовуються два джерела змінного струму: низькочастотний струм (10–150 Гц) модулює струм середньої частоти (5 кГц). Модуляція полегшує проникнення електромагнітних хвиль углиб тіла, не викликаючи надмірного подразнення нервових закінчень та відчуття печіння.

Інтерференційна електротерапія

При інтерференційній терапії два змінні струми рівної амплітуди з різницею в частоті близько 100 Гц при проходженні через тканини утворюють новий струм змінної амплітуди. Характеристики струмів підбирають так, щоб модуляція відбувалася в осередку патології; м’язи починають скорочуватися на піку амплітуди.

Електрофорез

Транспортування лікарських засобів через шкіру за допомогою низькочастотного постійного струму забезпечує пролонгований терапевтичний ефект. Процедура триває довше, але легко переноситься, зігріваючий ефект виражений помірно і відчувається як приємне тепло.

Протипоказання до міостимуляції

Як та інші фізіотерапевтичні процедури, електроміостимуляція проводиться при гострих інфекціях та запальних процесах; на шкірі не повинно бути ран та гнійничкових висипань, а в тілі – металевих імплантів та електронних приладів. Електротерапію не призначають грудним дітям, вагітним і жінкам, що годують, і людям у збудженому стані; до протипоказань також входять важкі хронічні захворювання:

  • виражена гіпертонія та аритмія;
  • порушення згортання крові та тромбоз вен;
  • підвищена судомна готовність;
  • ниркова, печінкова та дихальна недостатність;
  • новоутворення та передракові стани.

Вартість електротерапії в Києві та Сумах

У філіях клініки «Нейромед» у Києві та Сумах можна пройти курс міостимуляції у зручний час та за помірну плату. Вартість лікування розраховується індивідуально; запишіться на консультацію до фізіотерапевта і дізнайтеся, скільки коштує міостимуляція – доступна ціна додасть вам рішучості!

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.