skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:  Вінниця, Київ

Магнітно-резонансна томографія – золотий стандарт діагностики травм та патологій крижово-копчикового відділу хребта, що забезпечує якісну візуалізацію анатомічних структур без променевого навантаження. Сучасний високочастотний томограф виконує більше ста пошарових знімків у різних проекціях, полегшуючи розпізнавання патологічних вогнищ розміром від 5 мм у твердих та м’яких тканинах.

Анатомія крижово-копчикового відділу хребта

Хрестовий відділ хребта дорослої людини складається з п’яти зрощених хребців, що утворюють крижову кістку, яка формує задню стінку тазової порожнини, утримує таз у фіксованому положенні та бере участь у перерозподілі та амортизації навантаження на нижні кінцівки. ; копчикову кістку утворюють від 3 до 5 редукованих хребців, що зрослися, до яких кріпляться м’язи, зв’язки і сухожилля.

Нерви крижового та куприкового сплетення іннервують м’язи тазу та нижніх кінцівок, сечовий міхур та сечовивідні шляхи, пряму кишку, репродуктивні органи. З цієї причини пошкодження крижово-копчикового відділу з порушеннями трофіки нервів негайно відбиваються на функції тазових органів та опорно-рухового апарату загалом.

Вартість МРТ крижово-копчикового відділу в Києві

Обстеження крижово-копчикового відділу у МРТ-центрі «Нейромед» у Києві, Україна – послуга, доступна кожному; записатися на МРТ крижово-копчикових ділянок можна на сайті або за телефоном. Вартість процедури залежить від обладнання, але при цьому прийнятна більшість; результати розшифровки будуть готові протягом двох годин після проходження МРТ.

МРТ попереково крижового відділу ціна в Києві МРТ попереково крижового відділу ціна у Вінниці

Показання до проведення МРТ крижово-копчикового відділу

У разі падіння на нижню частину спини необхідно пройти МРТ куприка, щоб виключити тріщини та переломи хребців; З тією ж метою обстеження призначають жінкам після важких пологів. На МРТ також спрямовують пацієнтів із симптомами пошкодження хребців, судин та нервів крижово-копчикових ділянок, які можуть бути проявами дегенеративно-дистрофічного, інфекційного або пухлинного процесу або вроджених аномалій:

  • болі в нижній частині спини;
  • дискомфорт при довгому сидінні;
  • печіння, поколювання та оніміння в ногах;
  • скута та дискоординована хода;
  • порушення функцій тазових органів.

Підготовка до МРТ крижово-копчикового відділу хребта

Стандартний протокол МРТ крижового відділу хребта не передбачає підготовки до обстеження; єдина вимога – не заходити в апаратну з металевими предметами та електронними пристроями. Щоб вдало зробити МРТ крижів та куприка, залишайте прикраси, ключі, гаджети та банківські картки в кімнаті для перевдягання.

Протипоказання до МРТ крижово-копчикового відділу

Безконтрастна магнітно-резонансна томографія крижово-копчикового відділу не проводиться при декомпенсованій серцевій недостатності та в перші три місяці вагітності та за наявності в тілі магнітних об’єктів – залізних болтів, спиць, пластин, кліпс, інсулінових помп, кардіостимуляторів тощо. На томографах закритого типу не обстежують людей із масою тіла понад 120 кг – внутрішній простір тунелю обмежений.

МРТ крижово-копчикового відділу з контрастом

МРТ з контрастним посиленням застосовується при диференціальній діагностиці та стадуванні об’ємних утворень, при плануванні операції та контролю динаміки процесу. Контрастний препарат накопичується в тканинах новоутворень, дозволяючи точно встановити локалізацію, розмір, межі та ступінь поширення пухлини.

Для попередження нудоти та блювання перед обстеженням бажано утримуватися від їжі протягом 4–5 годин, а від пиття – дві години; алергікам рекомендується зробити проби на чутливість до контрастної речовини. При схильності до затримки рідини МРТ із контрастом не призначають; до протипоказань додаються вагітність, годування груддю.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.