skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:   Вінниця, Київ

На даний момент послуга проводиться лише з контрастуванням

Записаться на прием

МРТ не входить до стандартних програм скринінгу онкопатології молочної залози і застосовується для підтвердження або уточнення попереднього діагнозу. У МРТ-центрі «Нейромед» можна пройти обстеження молочної залози за напрямом спеціаліста та з власної ініціативи у зручний час та вирішити всі сумніви.

Що таке МРТ молочних залоз

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) молочних залоз – високочутливий неінвазивний метод діагностики, що ґрунтується на явищі ядерного резонансу. За достатньої потужності обладнання під час МРТ молочної залози візуалізуються дрібні осередки неоплазії, що дозволяє точно діагностувати доброякісні та злоякісні пухлини на ранній стадії, коли лікування дає максимальний ефект.

Вартість МРТ молочних залоз у Києві

МРТ-центри «Нейромед» у Києві та Вінниці (Україна) запрошують пройти обстеження грудей на одному із найпотужніших томографів країни. У нас найдешевші ціни на МРТ дослідження молочних залоз у Києві на апараті Philips Achieva 3,0 Тесла. Вартість дослідження ви можете дізнатися на сторінці нашого сайту або по телефону, так що зволікати ні до чого: точний та своєчасний діагноз – половина перемоги!

МРТ молочних залоз ціна в Києві МРТ молочних залоз ціна в Вінниця
МРТ молочні залози

З якою метою МРТ роблять груди?

При сумнівних результатах УЗД та мамографії пацієнтці рекомендують зробити МРТ молочних залоз, що підвищує точність діагностики за рахунок покращеної візуалізації кровоносних та лімфатичних судин, лімфовузлів, м’язів та підшкірної клітковини. За інтенсивністю кровотоку та обміну речовин у уражених ділянках, виявлення вогнищ інфільтрації у прилеглих тканинах та наявності метастаз можна уточнити розмір, природу, локалізацію та ступінь поширення пухлини.

При веденні пацієнток з проліферативними та пухлинними захворюваннями молочних залоз показано МРТ у динаміці для контролю ефективності лікування та післяопераційного загоєння тканин. МР-сканування спрощує раннє розпізнавання малігнізації доброякісних новоутворень та виявлення рецидивів раку, а також вважається найточнішим методом контролю цілісності імплантів після маммопластики.

Як відбувається процедура МРТ грудей?

Обстеження молочних залоз на потужному високочастотному томографі не викликає неприємних відчуттів; конструкція наших МРТ апаратів з освітленням, гучним зв’язком і тунелем, що вентилюється, зменшує стрес від замкнутого простору. МР-сканування грудей проводиться в положенні лежачи на животі, молочні залози пацієнтки вміщуються в індукційну котушку. На МРТ молочних залоз без контрасту зазвичай витрачається близько 40 хвилин, контрастування продовжує процедуру ще на 20 хвилин.

Під час сканування потрібно зберігати повну нерухомість, щоб унеможливити появу артефактів, що ускладнюють інтерпретацію сканів. Якщо пацієнтці важко зберігати над собою контроль через виражену клаустрофобію, можливе обстеження під седацією або занурення в медикаментозний сон. Проте потреба у крайніх заходах виникає рідко; тактовний та доброзичливий персонал МРТ-центру «Нейромед» допоможе впоратися з хвилюванням, а під час обстеження пацієнтку можуть супроводжувати рідні та близькі.

Підготовка до МРТ молочних залоз

Для проходження МРТ грудей без контрасту не потрібна спеціальна підготовка; пацієнтка може вести звичний спосіб життя, а зменшення тривожності перед процедурою можна прийняти заспокійливе. Приступи серцебиття та стрибки тиску на фоні стресу легко запобігти, якщо за день-два до МРТ утримуватися від куріння, алкоголю та збуджуючих напоїв, уникати перевтоми та заворушень. Феромагнетики створюють перешкоди в процесі сканування, тому до апаратної не слід вносити ювелірні прикраси, ключі, банківські картки та електронні прилади.

Показання до проведення МРТ молочних залоз

Магнітно-резонансна томографія молочних залоз призначається для диференціальної діагностики фіброзно-кістозної мастопатії, новоутворень, післяопераційного та післяпроменевого фіброзу, а також для контролю цілісності імплантів після маммопластики. Метод особливо інформативний при обстеженні щільної залозистої тканини у жінок віком до 40 років, діагностиці мультицентричних та синхронних форм онкопатології, відстежуванні ефективності лікування під час консервативної терапії раку молочної залози та в післяопераційний період для контролю загоєння.

Протипоказання до проведення МРТ молочних залоз

Починаючи з 70-х років минулого століття, за весь досвід застосування МР-діагностики у медичній практиці не надходило відомостей про негативний вплив електромагнітного поля на організм людини. МР-сканування без контрастних речовин є абсолютно безпечним і не провокує рецидиви ракових захворювань; протипоказань зовсім небагато:

  • перший триместр вагітності;
  • гострий інфаркт та декомпенсована серцева недостатність;
  • наявність кардіостимуляторів, інсулінових помп та інших електронних імплантів;
  • металеві кліпси, болти та ортопедичні конструкції в області грудей.

МРТ з контрастом не проводиться під час вагітності та лактації, при тяжких захворюваннях нирок та інших станах, що супроводжуються затримкою рідини. До умовних протипоказань відноситься надмірна маса тіла: при вазі пацієнтки понад 120 кг обстеження на стандартному томографі недоступне через обмежений простір тунелю.

МРТ молочних залоз із контрастом

При виконанні МРТ молочних залоз з контрастом у вену хворий вводиться барвник, який вибірково накопичується в пухлинних тканинах з інтенсивним кровопостачанням. Вогнища неоплазії чітко виділяються на тлі здорових тканин, дозволяючи точно визначити межі, масштаб та ступінь поширення пухлини. За підсумками дослідження хірург планує оптимальний доступ та обсяг хірургічного втручання, зводячи до мінімуму ризик рецидиву та пошкодження здорових тканин.

Для проведення МРТ молочної залози з контрастом у МРТ-центрі «Нейромед» застосовують щадні гіпоалергенні препарати, які виводяться природним шляхом протягом кількох годин після процедури. Якщо ви схильні до алергічних реакцій, рекомендуємо провести алергопроб перед обстеженням; матеріал для досліджень можна отримати у співробітників центру.

Коли робити МРТ молочних залоз?

Коливання гормонального фону викликають циклічні зміни структурно-функціонального стану тканин молочних залоз, що впливають на точність діагностики. У жінок із збереженим циклом магнітно-резонансна томографія молочної залози найбільш інформативна на 5-7 добу після першого дня менструації; Після менопаузи можна зробити МРТ молочних залоз у будь-який день. Пацієнток, які отримують гормон-замісну терапію, обстежують через 90 днів після відміни препаратів; для вибору оптимального часу для процедури проконсультуйтеся з гінекологом-ендокринологом.

Переваги МРТ молочних залоз у порівнянні з іншими методами діагностики

МР-сканування не піддає організм променевому навантаженню та безпечно для онкологічних хворих, а точність діагностики на порядок вища, ніж у традиційних методів візуалізації, таких як мамографія, УЗД та КТ. Сучасне високочастотне обладнання виконує до 500 сканів за один сеанс, виявляючи первинні та вторинні пухлинні осередки розміром від 4-5 мм; на достовірність результатів МРТ не впливають індивідуальні особливості будови молочних залоз та структурні зміни тканин:

  • щільність залізистої тканини;
  • розмір грудей та ширина жирового прошарку;
  • післяопераційні рубці та фіброз після променевої терапії;
  • косметична та реконструктивна мамопластика.

Раніше виявлення онкопатології та рецидивів раку методом МРТ підвищує ефективність консервативного та хірургічного лікування, знижує ризик інвалідності та у ряді випадків дозволяє уникнути радикальної мастектомії. Тому не варто боятися онкологічного діагнозу та зволікати з обстеженням: своєчасне та адекватне лікування раку грудей підвищує шанси на лікування до 95%. У МРТ-центрі «Нейромед» можна записатися на МРТ молочної залози на зручний час – ми позбавимо вас болісних сумнівів і розробимо ефективну стратегію боротьби з хворобою.

Запишитесь на прием

Заполните данные в форме и менеджер перезвонит вам в ближайшее время.

    * Если вы отправляете эту форму, вы соглашаетесь на передачу и обработку ваших личных данных.