skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:  Вінниця, Київ

МР-томографія очних орбіт та зорових нервів – найбільш інформативний неінвазивний метод візуалізації тканин області очниці. МР-сканування орбітальної зони не піддає пацієнта променевого навантаження, майже не має протипоказань і може проводитись з будь-якою періодичністю; точність діагностики сягає 95-100%.

Що показує МРТ орбіт та зорових нервів?

Структурні зміни тканин при патологічних процесах в області очниць супроводжуються порушеннями кровопостачання та лімфотоку, набряками та зміною проникності судин. Під час МРТ очі за станом тканин, нервів та кровоносних судин зони орбіти точно діагностують різні травми, дефекти та захворювання очей:

 • крововиливи в очницю, забиття тканин та посттравматичні зміни;
 • дистрофія та дегенеративні захворювання рогівки;
 • макулодистрофія, відшарування та атрофія сітківки;
 • атрофія зорового нерва;
 • оптичний неврит та запальні процеси в очному яблуку;
 • патології слізних залоз;
 • пошкодження окорухових м’язів;
 • сторонні тіла, новоутворення та метастази;
 • тромбози та аневризми судин сітківки тощо

Пошарове сканування кісткової орбіти, очного яблука, акомодаційного апарату, зорових нервів, хіазми, заглазичного простору та прилеглих тканин полегшує розпізнавання патологічних вогнищ розміром від 4 мм. При підозрі на нейрофіброматоз та гліому місце перехреста лівого та правого оптичного нерва – хіазму на МРТ обстежується прицільно як типове місце локалізації пухлинного процесу.

Вартість МРТ області очних орбіт

Якщо ви підозрюєте у себе очне захворювання, радимо записатися на МРТ орбіт, зорових нервів та хіазми у ДЦ «Нейромед» у Вінниці, або ж у Києві. Пройдіть обстеження в оперативні терміни, з комфортом та за розумною ціною та дозвольте сумніви – висновок буде готовий через 2 години після сканування!

МРТ очних орбіт та зорових нервів ціна в Києві МРТ очних орбіт та зорових нервів ціна у Вінниці

Показання до проведення МРТ орбіт та зорових нервів

Прицільна магнітно-резонансна томографія ока призначається при травмах очного яблука, попаданні в очі сторонніх тіл, а також для уточнення причин косоокості, витрішкуватості, опущення повік і погіршення зору. Пройти МРТ зорових нервів також знадобиться для уточнення діагнозу з появою симптомів новоутворень у зоні орбіти та дегенеративно-дистрофічних захворювань очного дна, у тому числі:

 • різке зниження гостроти та якості зору;
 • оптичні аберації та спотворене сприйняття кольору;
 • випадання полів зору;
 • біль і дискомфорт в очах, світлобоязнь, сльозотеча;
 • обмеження рухливості очних яблук.

Підготовка до проведення МРТ очних орбіт та зорових нервів

МР-сканування без контрасту не потребує спеціальної підготовки; перш ніж зробити МРТ орбіти ока, переодягніться у вільний зручний одяг і зніміть усі металеві прикраси. Також до апаратної не можна вносити електронні пристрої, банківські картки та вироби з металів з феромагнітними властивостями, що заважають роботі обладнання. Якщо планується МРТ з контрастом, їжу припиняють за 4–5 годин до сканування.

МРТ очних орбіт та зорових нервів з контрастуванням

Проведення МРТ очей з контрастом показано при діагностиці об’ємних утворень, плануванні операцій та оцінці результатів променевої та хімічної терапії. В основі контрастування лежить накопичення барвника в пухлинних тканинах, що дозволяє точно встановити природу, розмір і стадію новоутворення, розташування та межі первинної пухлини та метастатичних вогнищ.

Сучасні гіпоалергенні препарати виводяться природним шляхом протягом кількох годин для виключення алергічних реакцій, надаємо зразки для проб. Введення контрастних речовин протипоказано при порушенні функцій нирок, вагітності, лактації та інших станах, що супроводжуються затримкою рідини.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

  *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.