Складна будова гомілковостопного суглоба забезпечує різноманітність та високу амплітуду рухів, але водночас підвищує ризик травми. У діагностиці суглобових патологій набуває вирішального значення метод МРТ, що візуалізує тверді та м’які тканини з однаковою чіткістю.
Основні показання для МРТ гомілковостопного суглоба
Симптоми травм гомілковостопного суглоба недостатньо специфічні; магнітно-резонансна томографія гомілкостопу допоможе внести ясність і підібрати правильну стратегію лікування. За допомогою МРТ також діагностують та спостерігають у динаміці остеоартрози та артрити різної природи, тендиніт ахілового сухожилля, тарзальний тунельний синдром, кісти, пухлини, остеомієліти та остеохондропатії.
Гомілковостопні суглоби часто уражаються при травмах та захворюваннях хребта, порушеннях обміну речовин, інфекційних та аутоімунних захворюваннях. МРТ гомілкостопу показано при появі симптомів остеохондропатії у пацієнтів, які страждають на цукровий діабет, гіпотиреоз, подагру, туберкульоз, бруцельоз, хворобу Рейтера, ревматоїдним артритом, склеродермією, системним червоним вовчаком і т.д.
Що показує МРТ стопи та гомілкостопу?
Методом МРТ виявляють анатомічні аномалії та патологічні зміни суглобових структур аж до найменших вогнищ розміром 4-5 мм. Під час сканування звертають увагу на ознаки травм, гострого та хронічного запалення, неоплазій та трофічні порушення:
- переломи та тріщини кісток; зміщення кісткових уламків та суглобних головок;
- крововиливи, гематоми, скупчення випоту та ексудату;
- надриви та розриви зв’язок, сухожилля та суглобових капсул;
- порушення гемодинаміки та лімфотоку;
- ущемлення нервів та судин;
- подагричні тофуси та кристали сечової кислоти;
- фібрози та кальцинати у м’яких тканинах;
- дегенеративні зміни хряща;
- остеофіти та некрози суглобових головок;
- об’ємні утворення та метастази.
Підготовка до проведення МРТ гомілковостопного суглоба
Для проведення МРТ не потрібна підготовка; перш ніж зробити МРТ гомілковостопного суглоба, достатньо переодягнутися у вільний одяг без металевих застібок. Не можна вносити до апаратної предмети, здатні намагнічуватися; прикраси, гаджети, ключі, кредитні картки залишають у кімнаті для перевдягання. Для попередження нудоти та блювання перед МРТ з контрастним посиленням утримуються від їжі протягом 4-5 годин, а від пиття – не менше двох годин.
Протипоказання для МРТ гомілковостопного суглоба.
Процедура протипоказана за наявності в тілі металевих імплантів, кровоспинних кліпс, інсулінових помп та водіїв ритму. Також не рекомендується робити МРТ зв’язок гомілкостопу на ранніх термінах вагітності та при тяжкій серцевій недостатності, а опасистим людям вагою понад 120 кг доведеться відмовитися від обстеження на закритому томографі. Для МРТ з контрастом встановлено додаткові обмеження: вагітність та лактація, декомпенсована ниркова та печінкова недостатність.
МРТ гомілковостопного суглоба з контрастом
МРТ з контрастуванням призначається для диференціальної діагностики новоутворень та запальних процесів, при плануванні операцій та контролі ефективності лікування. Пацієнту вводять барвник, який накопичується в пухлинних вогнищах, дозволяючи уточнити розташування, розмір та ступінь поширення пухлини, виявити ближні та віддалені метастази. Контрастні препарати зазвичай переносяться легко, ймовірність алергії оцінюється в 1-2%, але при важких алергічних реакціях в анамнезі варто провести алергопроби.
Вартість МРТ гомілковостопного суглоба в Києві та Вінниці.
Вартість обстеження гомілкостопів у філіях ДЦ «Нейромед» у Києві та Вінниці, Сумах Україна залежить від потужності томографа, але при цьому залишається прийнятною для широкого кола пацієнтів. Залишається вибрати зручний час, записатися на МРТ дослідження гомілковостопного суглоба та отримати висновок із розшифровкою в день звернення.
Запишіться на прийом
Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.
*Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.