skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у таких містах: Вінниця, Київ

Записатися на прийом

Грудний відділ хребта бере участь у формуванні задньої стінки грудної порожнини і через жорстку фіксацію ребрами менш схильний до дегенеративно-дистрофічним процесам. Тим не менш, раннє виявлення патологій грудного відділу залишається актуальним, оскільки пошкодження хребців та міжхребцевих дисків ускладнюють роботу серця та легень. Магнітно-резонансна томографія – найточніший, інформативний та достовірний діагностичний метод, який виявляє патологічні процеси у грудному відділі до прояву симптомів.

Сутність та можливості МРТ грудного відділу хребта

МР-сканування засноване на ядерному резонансі: атоми водню у складі тканин відповідають вплив магнітного поля відповідними імпульсами, які перетворюються на тривимірне зображення. У ДЦ «Нейромед» магнітно-резонансна томографія хребта грудного відділу проводиться на томографах потужністю від 1,5 Тесла (ми проводимо і на відкритому томографі таку діагностику 0,3 Тесла), які виконують понад сто пошарових знімків за хвилину.
За допомогою різних режимів витримки отримують чіткі деталізовані зображення твердих та м’яких тканин у межах однієї процедури. Товщина зрізу зменшується до 1-2 мм, полегшуючи розпізнавання патологічних вогнищ завбільшки від 4-5 мм без променевого навантаження та пошкодження здорових тканин.

Вартість МРТ грудного відділу хребта в Києві

На сайті МРТ-центру «Нейромед» можна записатися на МРТ грудного відділу хребта на зручний час та пройти обстеження на потужному високочастотному томографі за доступною ціною. У нас працюють досвідчені фахівці Нейромед у Києві, Україна; Висновок із рекомендаціями буде підготовлено протягом години.

МРТ грудного відділу хребта ціна в Києві МРТ грудного відділу хребта ціна у Вінниці

Показання до МРТ грудного відділу хребта

Метод МРТ застосовують для діагностики травм, новоутворень, невралгії та дегенеративно-дистрофічних захворювань грудного відділу хребта, коли є підозра на грижу міжхребцевого диска та радикуліт. Симптоми грижі грудного відділу хребта нагадують серцевий напад, тому рекомендується зробити МРТ грудного відділу хребта при утрудненому диханні, болях у грудях, підребер’ї та за лопатками – можливо, причина не в серці.
На МРТ грудного відділу направляють дітей, коли необхідно диференціювати порушення постави від стійкої деформації хребетного стовпа. За допомогою МР-сканів максимально точно визначається кут хребетної дуги, що дозволяє встановити стадію кіфозу або сколіозу та оцінити ефективність лікування.

Підготовка до МР-сканування грудного відділу хребта

При використанні стандартного протоколу МРТ хребта грудний відділ сканується без використання контрастних речовин і не вимагає помірності від їжі та пиття, дотримання дієт та зміни способу життя. Достатньо зняти металеві прикраси перед процедурою та не вносити в апаратну предмети з магнітними властивостями – банківські картки, ключі, гаджети тощо.

Як проходить МРТ грудного відділу хребта

МРТ грудного відділу хребта проводиться у положенні лежачи на спині; під час сканування пацієнт перебуває у тунелі томографа, зв’язок із оператором підтримується за гучним зв’язком. Процедура триває 15-40 хвилин; вентиляція та м’яке освітлення тунелю зменшують нервозність від перебування у замкнутому просторі, в апаратній можуть бути близькі пацієнта.

Протипоказання до МРТ грудного відділу хребта

На сьогодні не зареєстровано даних про шкідливий вплив магнітно-резонансного сканування на організм людини, МРТ можна проходити в будь-якому віці і як часто. Обстеження грудного відділу хребта методом МРТ не завдає болю та має мінімум протипоказань:

  • металеві сторонні тіла, імпланти та кліпси;
  • кардіостимулятори, інсулінові помпи та інші електронні прилади;
  • перший триместр вагітності;
  • декомпенсована серцева недостатність;
  • вага пацієнта понад 120 кг.

МРТ грудного відділу хребта з контрастуванням

За допомогою МРТ грудного відділу хребта з контрастом проводять диференціальну діагностику новоутворень, уточнюють локалізацію, розмір та межі пухлини при плануванні операцій та контролю результатів лікування. Перед обстеженням слід утримуватись від їжі протягом 4–5 годин, від пиття – близько 2 годин; при схильності до алергій перед обстеженням проводять алергопроби. Контрастування протипоказане при станах, що супроводжуються затримкою виведення води – вагітності, лактації, захворюваннях нирок, печінки, щитовидної залози та ін.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.