Skip to content
Вінниця: +38 (073) 293-18-81
Тернопіль: +38 (073) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах: Вінниця, Київ

Записатись на прийом

При діагностиці травм та захворювань суглобів вирішальна роль відводиться візуалізуючим методикам, а золотим стандартом вважається магнітно-резонансна томографія. Перевага обстеження на високочастотних томографах ДЦ «Нейромед» полягає у чіткій візуалізації різнорідних тканин та розпізнаванні патологічних вогнищ розміром від 2–3 мм.

Основні показання для МРТ колінних суглобів

Складна будова коліна сприяє частій травматизації з розвитком дегенеративних та дистрофічних змін у тканинах, що порушують функцію суглоба. При будь-яких травмах коліна рекомендується зробити МРТ, а при появі симптомів запалення та підозрі на новоутворення з обстеженням не варто зволікати. На МРТ колінних суглобів найчастіше спрямовують пацієнтів з артритом та артрозом; захворювання суглобів розпізнають за характерними симптомами:

  • болі та дискомфорт у колінах;
  • хрускіт, клацання та скутість рухів;
  • збільшення та деформація суглоба;
  • припухлість, набряклість та почервоніння шкіри;
  • підвищення локальної температури;
  • порушення місцевої чутливості.

Системні інфекції, аутоімунні патології та порушення обміну речовин супроводжуються ураженням суглобів, у групі ризику – хворі на цукровий діабет, туберкульоз, бруцельоз, хламідіоз та ревматологічні захворювання. У таких випадках слід робити МРТ обох колінних суглобів 1–2 рази на рік, щоб зупинити розвиток патологічного процесу та зберегти свободу руху.

Що показує МРТ діагностика колінного суглоба

Як діагностична процедура МРТ колінного суглоба не має рівних – лише за один сеанс можна отримати чітке деталізоване зображення всіх анатомічних структур коліна. На знімках однаково чітко візуалізуються кістки, меніски, зв’язки, м’язи, сухожилля, фасції, бурси, нерви, судини та лімфовузли. Шляхом пошарового сканування МРТ дослідження колінного суглоба виявляє первинні та вторинні патологічні зміни тканин:

  • травматичні пошкодження та анатомічні аномалії кісток;
  • стоншення кісткової тканини;
  • дегенеративні зміни хрящів та менісків;
  • кальцинати у зв’язках та суглобових капсулах;
  • забиті місця, гематоми та застійні явища в м’яких тканинах;
  • скупчення рідини в суглобовій сумці;
  • розтягування та надриви сухожиль і зв’язок;
  • осередки запалення, гнійного розплавлення та некрозу;
  • кісти та пухлини області коліна.

Підготовка до МРТ колінного суглоба

До проходження МРТ колінних суглобів без контрастування не потрібно готуватися; достатньо, щоб пацієнт перебував у свідомості і міг близько півгодини лежати нерухомо. Перед тим, як зайти в апаратну, зніміть ювелірні прикраси, а металеві предмети та електронні пристрої залиште в кімнаті для перевдягання.

МРТ колінного суглоба протипоказання

Абсолютних протипоказань до обстеження майже немає – МРТ не можна робити пацієнтам з кардіостимуляторами, інсуліновими помпами та феромагнітними імплантами; при гострому інфаркті, інсульті та поліорганній недостатності хворого обстежують після стабілізації стану. При вазі пацієнта понад 120 кг МРТ колінного суглоба зробити на закритому томографі також буде важко через обмежений простір тунелю. При обстеженні дітей віком до 7 років та пацієнтів з тяжкою розумовою інвалідністю розглядається можливість седації та загальної анестезії.

МРТ колінного суглоба з контрастом

Розширена МРТ діагностика колінного суглоба з контрастним посиленням точно виявляє розміри та межі патологічних вогнищ за рахунок вибіркового накопичення барвників у змінених ділянках. Контрастування незамінне при плануванні операцій, диференціальній діагностиці новоутворень та запальних процесів різної етіології; МРТ двох колінних суглобів дозволяє порівняти картину здорових та змінених суглобових структур.

Перед проходженням контрастної томографії прийом їжі припиняють щонайменше за 6 годин до сканування, прийом рідини – за 3 години. МРТ з контрастом не проводять при вагітності, патологіях водно-сольового обміну, тяжких порушеннях функції нирок та печінки; алергікам також радимо зробити імунопроби.

Вартість МРТ колінного суглоба у Києві та Вінниці, Сумах

Перше, про що запитують пацієнти, які страждають від болю в колінах – скільки коштує МРТ колінного суглоба, і чи можуть вони дозволити собі обстеження на передовому устаткуванні. У нас приємні новини: вартість процедури у філіях ДЦ «Нейромед» розрахована на широке коло клієнтів, включаючи пенсіонерів та незаможних. Ціна на МРТ колінного суглоба залежить від потужності та марки томографа: на сайті клініки знайдуться пропозиції на будь-який бюджет!

Записатися на МРТ дослідження колінного суглоба

Зручність та оперативність – головні докази на користь обстеження у приватній клініці: можна вибрати підходящий час та зробити МРТ колінного суглоба у Києві, Вінниці та Сумах без черг та тяганини. Прийом ведеться за записом; залишайте заявки на сайті ДЦ «Нейромед» або зателефонуйте адміністратору філії у вашому місті – будемо раді вас бачити!

Детальніше про МРТ

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.