skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Тазостегновий суглоб людини сприймає основні навантаження при ходьбі, підйомі і перенесенні тяжкості і часто піддається мікротравмування. Для раннього виявлення суглобових патологій найбільш точний та інформативний метод МРТ – неінвазивна тривимірна візуалізація твердих та м’яких тканин у складі суглобових структур за рахунок ядерного резонансу.

Послуга доступна у наступних містах: Вінниця, Київ

Записатись на прийом

Показання для проведення МРТ кульшового суглоба

Обстеження кульшового суглоба за допомогою МРТ показано при травмах тазу та верхній частині стегна при підозрі на пошкодження кісток, зв’язок, сухожиль або суглобової губи, вивих суглобової головки, гематому або гемартроз. Методом МРТ проводять диференціальну діагностику інфекційних та асептичних запальних процесів, злоякісних та доброякісних новоутворень; ураження суглобів також може бути наслідком захворювань:

 • анкілозуючий спондиліт (хвороба Бехтерева), хвороба Пертеса та інші остеохондропатії;
 • системні захворювання – ревматоїдний артрит, склеродермія, червоний вовчак;
 • гострі та хронічні інфекції – туберкульоз, бруцельоз, хламідіоз, сальмонельоз тощо.

Дітям призначають МРТ при дисплазії тазостегнового суглоба та інших аномаліях, що провокують розвиток сколіозу та коксартозу у дорослому віці. Суглоби лівої кінцівки більш схильні до дисплазії та дегенеративно-дистрофічним змін, тому МРТ лівого тазостегнового суглоба має великий попит, також можливе обстеження обох суглобів за один сеанс.

Підготовка до МРТ кульшового суглоба

Якщо вам призначено МРТ за стандартним протоколом, підготовка не потрібна; перед тим, як зробити МРТ кульшового суглоба, зніміть металеві прикраси, переодягніться у вільний одяг без залізних застібок і залиште в кімнаті для перевдягання ключі, гаджети та банківські картки. Перед МРТ з контрастом необхідно припинити прийом їжі за 4-5 годин і утримуватися від пиття не менше двох годин, щоб уникнути нудоти та блювання.

Протипоказання до МРТ кульшового суглоба

Обстеження суглобів методом МРТ не передбачає променевого навантаження і може проводитись скільки завгодно; до абсолютних протипоказань відносять феромагнетики в тілі: металеві ортопедичні конструкції, кліпси, кардіостимулятори, інсулінові помпи та ін. Процедура тимчасово протипоказана при гострому інфаркті, передінфарктному стані та на ранніх термінах вагітності; обстеження пацієнтів вагою понад 120 кг. на закритих томографах неможливо з технічних причин.

Що показує МРТ кульшових суглобів

Магнітно-резонансна томографія тазостегнового суглоба спрощує діагностику травм та посттравматичних змін, дегенеративно-дистрофічних процесів та пухлин. Висока чутливість МРТ дозволяє виявляти патологічні осередки розміром 5-6 мм та діагностувати захворювання за характерними змінами суглобових структур:

 • деформуючий остеоартроз та остеопороз;
 • розрощення суглобових головок;
 • крововиливи, рідина та ексудат у суглобовій капсулі;
 • мікрокальцинати у м’яких тканинах;
 • асептичний некроз головки стегна;
 • кісти, пухлини та метастази.

МРТ кульшового суглоба з контрастом

З метою уточнення меж, локалізації та масштабу патологічних вогнищ призначають МРТ з контрастуванням – у вену пацієнта вводять барвник, який затримується у змінених тканинах та підвищує точність візуалізації. При декомпенсованій нирковій та печінковій недостатності, вагітності, годуванні груддю та інших станах, що викликають затримку рідини, МРТ із контрастом не проводиться; також за наявності алергічних реакцій, перед обстеженням рекомендується зробити алергопроби.

Вартість МРТ тазостегнового суглоба в Києві та Вінниці, Сумах

МРТ-центр «Нейромед» із філіями у Києві та Вінниці, Сумах, Україна пропонує пройти обстеження на потужному високочастотному томографі за лояльною ціною. Не потрібно терпіти біль і запускати хворобу – за перших ознак дискомфорту слід записатися на МРТ дослідження тазостегнового суглоба.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

  *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.