skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Магнітно-резонансна томографія – найбільш інформативний, точний та достовірний спосіб діагностики травм, анатомічних аномалій та захворювань ліктьових суглобів. Шляхом МР-сканування ліктя на високочастотному томографі потужністю від 1,5 Т отримують тонкі пошарові зрізи суглобів, що виявляють патологічні осередки.

Послуга доступна у наступних містах: Вінниця, Київ

Записатись на прийом

Показання для проведення МРТ ліктьового суглоба

Методом МРТ діагностують усі види патологій ліктьового суглоба – травматичні ушкодження, артрити, періартрити, епікондиліти, бурсити, остеоартрози та остеомієліти, порушення трофіки, пухлини, анатомічні дефекти тощо. На МРТ також направляють при плануванні операцій на лікті, після травм та хірургічних втручань для контролю процесів загоєння та реабілітації.

Як скринінговий метод магнітно-резонансна томографія ліктьового суглоба призначається для раннього виявлення остеохондропатій при аутоімунних захворюваннях, інфекціях та розладах обміну речовин.

 • припухлості, набряки та деформації суглобів;
 • зміна кольору шкіри та місцевої температури;
 • хрускіт та клацання у суглобах;
 • поколювання, печіння та оніміння в лікті;
 • скутість рухів чи патологічна рухливість.

Підготовка до проведення МРТ ліктьових суглобів

Обстеження не вимагає підготовки, але перш ніж зробити МРТ ліктьового суглоба, важливо виключити наявність феромагнетиків у зоні дії магнітного поля. Надягніть зручний одяг без металевих застібок, зніміть ювелірні прикраси та не вносите в апаратну електронні пристрої, ключі, кредитні картки тощо.

Проведення МРТ ліктьових суглобів

Під час МРТ ліктьового суглоба пацієнт лежить на спині, лікоть поміщається в індуктивну котушку, що покращує чіткість сигналу та пригнічує шум. Поки кільцевий магніт не перестане обертатися, необхідно лежати в тунелі нерухомо, комунікація з лаборантом підтримується через гучний зв’язок.

Протипоказання щодо МРТ ліктьових суглобів

МРТ ліктя не проводять за наявності вживлених металевих предметів та електронних приладів – водіїв ритму, інсулінових помп, болтів, штифтів, шин тощо. Метод також не підходить для обстеження вагітних жінок у перший триместр та пацієнтів з декомпенсованою серцевою недостатністю та повних людей при масі тіла понад 120 кг.

Що показує МРТ ліктьового суглоба

МРТ при свіжих травмах ліктя дозволяє уточнити характер пошкоджень: на томограмах чітко проглядаються переломи та тріщини кісток, усунення суглобових головок, крововиливу, гематоми та розриви сухожильних волокон. За допомогою МР-сканування чітко візуалізуються структурно-функціональні зміни твердих та м’яких тканин, що мають важливе діагностичне значення.
Насамперед звертають увагу на осередки запальних процесів та гнійного розплавлення, скупчення ексудату та рідини у суглобній порожнині, утиски судин та нервів. При остеоартрозі, хронічних тендовагітітах, синовітах, бурситах, епікондилітах та артритах визначаються дегенеративно-дистрофічні зміни суглобових структур:

 • витончення міжсуглобового хряща;
 • розрощення суглобових головок;
 • фібрози та мікрокальцинати м’яких тканин;
 • порушення гемодинаміки та відтоку лімфи.

Вартість МРТ ліктьового суглоба в Києві та Вінниці, Сумах

ДЦ «Нейромед» запрошує пройти обстеження швидко та недорого; пропонуємо записатися на МРТ дослідження ліктьового суглоба на зручний час та за помірну плату. У наших філіях у Києві та Вінниці, Сумах, Україні встановлено передове МР-обладнання; резервуйте апарати 1,5 та 3,0 Т та отримайте висновок у день звернення!

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

  *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.