skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у таких містах: Вінниця, Київ

Записатися на прийом

Магнітно-резонансна томографія матки, яєчників та фалопієвих труб – широко затребувана та високоінформативна діагностична процедура. У філіях МРТ-центру «Нейромед» у Києві та Вінниці можна пройти обстеження з розшифровкою результатів.

Вартість МРТ матки та придатків у Києві та Вінниці

МРТ-центр «Нейромед» проводить обстеження матки та придатків на томографах останнього покоління за демократичними цінами та в стислий термін. Пропонуємо вибрати вигідний тариф і записатися на МРТ дослідження шийки матки на зручний час у наших філіях у Києві та Вінниці, Україна: наші фахівці вміють вирішувати делікатні проблеми!

Ціна на МРТ матки із придатками в Києві Ціна на МРТ матки із придатками у Вінниці.

Показання до МРТ матки та придатків

Дослідження внутрішніх репродуктивних органів передбачено планом щорічної гінекологічної диспансеризації пацієнток із групи онкологічного ризику. МРТ матки з придатками показано при хронічних запальних захворюваннях, при ендометріозі, безплідності і не виношуванні вагітності, плануванні операцій ііндивідуальному підборі контрацепції. Можна зробити МРТ шийки матки і за своєю ініціативою, якщо вас турбують болі внизу живота, хворобливі і рясні місячні, порушення статевого циклу і маткові кровотечі.

Хвороби, які можна діагностувати завдяки МРТ матки та яєчників

Під час МРТ матки виявляють широкий спектр патологій – ендометрит, аднексит, ендометріоз, опущення та загини матки, одиночні кісти та полікістоз яєчників, дисплазію шийки матки. При скануванні стінки порожнистих органів візуалізуються пошарово в зрізах до 1-2 мм, що спрощує розпізнавання новоутворень у підслизовій основі. Для з’ясування причин безпліддя перевіряють прохідність маткових труб, наявність спайок та рубцевих деформацій, виключають уроджені аномалії репродуктивної сфери. інфантилізм, перегородки у порожнині матки, дворогість тощо.

Підготовка до процедури МРТ матки

На відміну від лапароскопії, УЗД та вишкрібання, магнітно-резонансна томографія матки та яєчників виконується неінвазивним способом, не завдаючи пацієнткам болю та психологічного дискомфорту. Обстеження проводиться на 6-9 день циклу натще і при випорожненому сечовому міхурі; за три дні до МРТ виключають продукти та напої, що викликають утворення газів. Останній прийом їжі – за 6-8 годин до сканування; для усунення метеоризму застосовують ентеросорбенти, проносні та ферментні препарати.

За півгодини до процедури пацієнтка приймає м’який спазмолітик та перевдягається у вільний одяг без металевих застібок та блискавок. Сторонні об’єкти з магнетичними властивостями у полі дії томографа спотворюють візуалізацію досліджуваних органів, тому в апаратну заборонено вносити ювелірні вироби, ключі, гаджети тощо; особисті речі залишають у роздягальні, яка замикається на ключ.

Порядок проведення МРТ матки та яєчників

Жінку укладають на висувний стіл томографа та засувають у кільцевий тунель; під час обертання магніту потрібно зберігати нерухомість. Процедура триває близько 40 хвилин.

Протипоказання до проведення МРТ шийки матки та яєчників

Пацієнткам з кардіостимуляторами, інсуліновими помпами феромагнітними імплантами не можна робити МРТ жіночих статевих органів, інакше імплантовані пристрої перемішатимуться і нагріватимуться, ушкоджуючи навколишні тканини. До тимчасових протипоказань відносять інфаркт та тяжку серцеву недостатність, кому і перші 90 днів вагітності; також утруднюється обстеження гладких жінок вагою понад 120 кг на закритому томографі.

МРТ матки та яєчників з контрастом

Контрастне МРТ – важливий етап діагностики новоутворень матки, придатків та яєчників; введення контрастних речовин потрібне для диференціальної діагностики неоплазій – поліпів, папілом, міом, фіброміом і раку, у тому числі на доклінічній стадії, коли розмір вузла не перевищує 2-3 мм. Крім того, МРТ матки з контрастом точно визначає локалізацію, розмір та стадію пухлини, виявляє метастази та достовірно відрізняє пухлинний інфільтрат від рубців та некрозів після радіотерапії.

Контрастування протипоказане при тяжкій нефропатії та печінковій недостатності, асциті, вагітності та лактації; перед обстеженням виключають алергію та непереносимість препаратів. В інших випадках контрастні препарати переносяться без проблем, іноді може відчуватися легке печіння та поколювання у місці уколу.

Що покаже МРТ матки та яєчників?

За підсумками МР-сканування можна отримати достовірні відомості про становище, розміри та внутрішню структуру жіночих репродуктивних органів, оцінити характер, глибину та масштаб патологічних змін. При веденні пацієнток із хронічними захворюваннями МРТ матки, яєчників та маткових труб вирішує широке коло завдань:

  • постановка та уточнення діагнозу;
  • підбір терапевтичної стратегії;
  • планування хірургічних втручань;
  • відстеження ефективності терапії;
  • контроль загоєння тканин у післяопераційний період;
  • прогнозування результату захворювання.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.