skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у таких містах: Вінниця, Київ

Записатися на прийом

Особливості розташування та будови підшлункової залози обмежують можливості дослідження та візуалізації органу традиційними методами. Застосування магнітно-резонансної томографії дозволяє обійти обмеження та отримати якісне пошарове зображення залози з прилеглими лімфатичними вузлами, нервами та судинами.

Вартість МРТ підшлункової залози у Києві та Вінниці

МРТ-центр «Нейромед» проводить діагностику внутрішніх захворювань за лояльними цінами з розшифровкою результатів у найкоротший термін. Пропонуємо записатися на МРТ дослідження підшлункової залози у Києві, Вінниці, Україна за вигідним тарифом у будь-якій з наших філій. Наші спеціалісти завжди готові допомогти!

Ціна на МРТ підшлункової залози в Києві Ціна на МРТ підшлункової залози у Вінниці.

Коли необхідне МРТ-обстеження підшлункової залози?

Найчастіше магнітно-резонансна томографія підшлункової залози проводиться в ході комплексного обстеження органів черевної порожнини. Орган обстежують окремо при появі симптомів панкреатиту, непрохідності вивідних проток та ферментної недостатності:

  • болючі відчуття в епігастрії;
  • нудота, блювання та відрижка після їжі;
  • жовтушність шкіри, слизових оболонок та склер;
  • метеоризм та розлади стільця.

Підшлункову залозу періодично обстежують при хронічних захворюваннях органів травлення, при цукровому діабеті та метаболічному синдромі, після видалення жовчного міхура та при спостереженні новоутворень. На МРТ можуть направити з метою уточнення діагнозу при стеатореї, підвищенні рівня трансаміназ та панкреатичної ліпази, при травмах живота для виключення внутрішньої кровотечі та при підозрі на пухлину.

Підготовка до МРТ підшлункової залози

Перед дослідженням потрібно дотримуватися триденної дієти, що зменшує газоутворення, перистальтику та секрецію; при схильності до метеоризму застосовують ентеросорбенти, вітрогонні та ферментні препарати. З раціону виключаються жирні, гострі та солоні страви, копченості, солодощі, газовані напої, молочні продукти, алкоголь, міцний чай та кава, бобові, капуста, редис, свіжі овочі та фрукти, чорний хліб, цільнозернові крупи та макаронні вироби

>

Перед тим, як зробити МРТ підшлункової залози, треба звільнити кишечник і утримуватися від їжі не менше 6 годин; прийом води припиняють за 1,5-2 години до процедури, а за 30-40 хвилин до сканування приймають спазмолітик. На одязі пацієнта має бути металевих застібок і блискавок; прикраси, ключі, банківські картки та електронні пристрої краще залишити в кімнаті для перевдягання.

Протипоказання МРТ підшлункової

МРТ-діагностикане підходить для пацієнтів з феромагнітними імплантами: болти, скоби та кліпси сильно нагріваються та переміщуються під дією магнітного поля, а пейсмейкери та інсулінові помпи можуть вийти з ладу. Гострий інфаркт, кома, важка аритмія та ранні терміни вагітності вважаються тимчасовими протипоказаннями, а при масі тіла понад 120 кг доведеться відмовитись від обстеження на закритому томографі стандартної конструкції.

МРТ підшлункової залози з контрастом

Використання контрастних препаратів дозволяє точно встановити межі, розмір та локалізацію патологічного вогнища за рахунок вибіркового накопичення барвника в змінених тканинах. МРТ підшлункової залози з контрастуванням часто призначають при диференціальній діагностиці новоутворень, стадуванні злоякісних пухлин та пошуку метастаз – точність діагностики раку досягає 97% і більше.

МРТ із контрастом не завдає пацієнту дискомфорту. Контрастування протипоказане при станах, пов’язаних із затримкою рідини – при вагітності та грудному вигодовуванні, кардіогенних набряках, тяжкій нирковій та печінковій недостатності тощо.

Що покаже МРТ обстеження підшлункової залози?

Висока контрастність м’яких тканин на томограмах спрощує виявлення захворювань на доклінічній стадії, коли величина вогнищ не перевищує 2-3 мм. Підшлункова залоза на МРТ сканується пошарово; на знімках чітко проглядаються дрібні зміни тканин, що дозволяють судити про характер та інтенсивність патологічних процесів:

  • зміна розмірів та контурів органу;
  • вроджені аномалії та судинні мальформації;
  • пошкодження капсули та інфільтрація строми;
  • осередки фіброзу та некрозу, кісти та конкременти;
  • порушення гемодинаміки та лімфоструму, набряки та крововиливу;
  • обтурація панкреатичних проток;
  • пухлини та метастази у прилеглих тканинах.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.