skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах: Вінниця, Київ

Записатись на прийом

Плечовий суглоб з’єднує плече з лопаткою та ключицею, забезпечуючи свободу руху руки в усіх напрямках, тому порушення функції суглоба відчутно знижує якість життя. На сьогодні магнітно-резонансна томографія вважається найбільш інформативним методом діагностики травм та захворювань плечового суглоба. Пошарове сканування анатомічних структур плеча дозволяє уникнути накладень та з однаковою точністю візуалізує різнорідні тканини, виявляючи патологічні осередки розміром від 3–5 мм.

Показання для проведення МРТ плечового суглоба

На МРТ суглобів плечових зазвичай направляють пацієнтів з травмами та обмеженою рухливістю, під час підготовки до операції та для уточнення діагнозу. Однак досвід показує, що обстежувати плечовий суглоб потрібно за будь-яких проявів дискомфорту: часті мікротравми плеча при інтенсивних навантаженнях призводять до розвитку дегенеративно-дистрофічних процесів. Не дозволяйте хворобі зайти далеко і знайдіть можливість пройти МРТ плечового суглоба за перших ознак пошкодження суглобових структур:

 • болючість у плечі;
 • обмеженість рухів, клацання та хрускіт у суглобі;
 • вимушене положення плеча;
 • неприродна рухливість суглоба;
 • почервоніння, набряклість та припухлість;
 • підвищення місцевої температури;
 • зміна шкірної чутливості.

Ураження суглобів може бути наслідком хронічних інфекцій, порушень обміну речовин та аутоімунних захворювань – цукрового діабету, туберкульозу, хламідіозу, бруцельозу, вовчаку, ревматизму тощо. Для своєчасного виявлення ускладнень людям із системними захворюваннями слід обстежити великі суглоби 1–2 рази на рік.

Що може показати МРТ діагностика плечового суглоба?

Обидва суглоби уражаються рідко; при важкій фізичній праці та заняттях спортом найбільше страждає плече, на яке припадає максимальне навантаження. Під час МРТ правого плечового суглоба у пацієнтів з травмами та хронічним больовим синдромом виявляють одночасне ураження кількох структур; аналогічні зміни виявляють при МРТ лівого плечового суглоба у шульги:

 • надрив обертальної манжети;
 • синдром «загальмованого плеча» (плечолопатковий періартрит);
 • набряки та гематоми м’яких тканин;
 • обвапнені ділянки в суглобовій капсулі;
 • патологічні розрощення суглобових головок;
 • стоншення кісткової тканини;
 • порушення гемодинаміки та лімфотоку;
 • кісти, новоутворення та метастази.

МРТ плечового суглоба підготовка

До обстеження не потрібно готуватися заздалегідь; якщо ви травмувалися або відчули різкий біль у суглобі, важливо зробити МРТ плечового суглоба якнайшвидше. Під час сканування на тілі пацієнта та апаратної не повинно бути металевих виробів та електронних пристроїв, що створюють артефакти на знімках. Підготовка потрібна лише до МРТ із контрастом: щоб не відчувати нудоти та блювання, не їжте протягом 6–8 годин і утримуйтесь від пиття за 3 години до процедури.

Протипоказання для МРТ суглоба плечового

Якщо у пацієнта встановлено водій ритму або інсулінова помпа, є болти, скоби та кліпси в області плеча, обстежити плечовий суглоб методом МРТ не можна. З появою відкритих томографів клаустрофобія перестала бути протипоказанням для МРТ, тому більшість обмежень носить умовний і тимчасовий характер:

 • перші 90 днів вагітності;
 • кома та поліорганна недостатність;
 • гострий інфаркт та інсульт;
 • вага хворого понад 120 кг.

Проведення МРТ плечового суглоба

МРТ діагностика плечового суглоба не завдає особливих незручностей: пацієнта укладають на спину та фіксують у потрібному положенні. Перш ніж засунути стіл тунель кільцевого магніту, плечовий суглоб поміщають у магнітну котушку посилення сигналу; під час сканування потрібно лежати нерухомо.

МРТ плечового суглоба з контрастом

МРТ з контрастом показано при плануванні операцій на плечовому суглобі, диференціальній діагностиці пухлин, дегенеративно-дистрофічних та запальних процесів. Інтенсивне накопичення контрастного препарату в патологічних осередках покращує розпізнавання меж здорових та змінених тканин; для виключення анафілактичних реакцій перед обстеженням проводять алергопроби. Контрастування не застосовують при вагітності, тяжкій нирковій та печінковій недостатності та станах, пов’язаних з порушеннями водно-сольового обміну та застоєм рідини.

Записатися на МРТ дослідження плечового суглоба

Запис на МРТ у ДЦ «Нейромед» ведеться у двох режимах – приймаємо заявки на сайті та по телефону, потім передзвонюємо клієнту для уточнення деталей. Насамперед нас запитують, скільки коштує зробити МРТ плечового суглоба – пацієнти хочуть знати, чи впишеться обстеження до сімейного бюджету, і отримують ствердну відповідь. Зробити МРТ плечового суглоба у Києві та наших філіях у Вінниці та Сумах можна швидко, професійно та недорого, точність діагнозів не викликає сумнівів.

Вартість МРТ плечового суглоба у Києві та Вінниці, Сумах

Доступна ціна МРТ плечового суглоба в ДЦ «Нейромед» допомагає дбати про себе: звернувшись до будь-якої філії, можна не переживати, скільки коштує МРТ плечового суглоба і коли приходити за результатами. У нас ви пройдете МРТ плечового суглоба у Києві, Вінниці та Сумах без черги та отримаєте розшифровку знімків із консультацією спеціаліста.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

  *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.