Поперековий відділ хребта зазнає максимальних навантажень, тому в ньому частіше розвиваються дегенеративно-дистрофічні процеси, що призводять до захворювань та обмеження рухливості. Рання діагностика змін структур поперекового відділу методом МРТ дозволяє зупинити розвиток патології та зберегти свободу рухів у будь-якому віці.
Вартість МРТ поперекового відділу хребта у Києві
Не миритеся з дискомфортом у попереку – настав час подбати про себе і записатися на МРТ попереково-крижового відділу в ДЦ «Нейромед». Вартість обстеження, Україна залежить від обраного обладнання, але в будь-якому випадку залишається доступною і привабливою!
Що показує МРТ попереково-крижового відділу хребта
Високочастотна магнітно-резонансна томографія попереково-крижового відділу дозволяє отримувати більше сотні чітких деталізованих сканів за хвилину. Тривимірні пошарові зрізи товщиною 1–2 мм візуалізують найдрібніші функціональні та структурні зміни твердих та м’яких тканин:
- гострі та хронічні запальні процеси;
- травми та посттравматичні зміни структур хребта;
- крововиливи, випіт та ексудат у підпаутинному просторі;
- атрофічні процеси у хребцях та зв’язках;
- стеноз спинномозкового каналу;
- міжхребцеві грижі, утиски артерій, нервових корінців, спинного мозку;
- гострі та хронічні запальні процеси;
- аномалії будови хребців та попереково-крижового переходу;
- пухлини та метастази у хребті.
Показання до поведінки МРТ попереково-крижового відділу
МРТ попереково-крижового відділу показана не тільки при болях у попереку та крижах, прострілах та обмеженій рухливості. Порушення іннервації при захворюваннях хребта викликають болі в ногах, відчуття печіння, оніміння та “мурашок”, репродуктивні проблеми, розлади сечовипускання та дефекації.
Підготовка до МР-сканування попереково-крижового відділу хребта
Обстеження за стандартним протоколом проводиться без підготовки; щоб вдало зробити МРТ поперекового відділу хребта, переодягніться у зручний одяг, зніміть металеві прикраси та не вносите в апаратну предмети з магнітними властивостями – банківські картки, ключі, гаджети тощо. Якщо ви проходите МРТ не вперше, візьміть із собою матеріали попередніх обстежень з метою оцінки динаміки процесу; для зняття нервозності прийміть легеню заспокійливу.
Як проходить МРТ попереку
Дослідження попереково-крижового відділу на томографі закритого типу виконується лежачи на спині; пацієнта поміщають у тунель, обладнаний вентиляцією та освітленням. Обертання кільцевого магніту створює магнітне поле, що викликає відповідні імпульси водневих ядер у тканинах, які перетворюються на зображення анатомічних структур у різних проекціях; при скануванні не можна рухатись, інакше на сканах утворюються артефакти, що знижують точність діагностики.
Під час обстеження підтримується гучний зв’язок із оператором; з появою дискомфорту процедура відразу переривається за умовним сигналом, хворого можуть супроводжувати близькі. Обстеження займає до 30 хвилин, розшифровка результатів готується близько години. Пацієнтів, яким важко контролювати себе через неконтрольовані напади паніки, психічної або ментальної інвалідності, обстежують під седацією.
Протипоказання до МРТ крижово-поперекового відділу
Безконтрастне МР-сканування не піддає організм опромінення і не завдає болю; абсолютним протипоказанням вважається тільки наявність у тілі імплантів з феромагнітних сплавів – ортопедичних конструкцій, кліпс, водіїв ритму, інсулінових помп та ін. Через обмежений простір тунелю на закритих томографах не обстежують повних людей вагою більше 120 кг, також та передінфарктних станах та у перші 90 днів вагітності.
МРТ попереково-крижового відділу хребта з контрастом
Для диференціальної діагностики об’ємних утворень застосовують МРТ поперекового відділу з контрастом – у вену вводиться барвник, який накопичується в пухлинних тканинах і виводиться природним шляхом. Контрастування дозволяє чітко встановити розмір, межі та локалізацію пухлини, виявити метастази та визначити стадію пухлинного процесу при плануванні доступу при підготовці до операції; динамічне МРТ з контрастом для оцінки результатів хіміо- та радіотерапії, для раннього виявлення рецидивів.
Для запобігання нудоті після введення контрастного препарату за 4-5 годин до обстеження слід припинити їжу, а за 2 години – утримуватися від пиття. При вагітності, лактації, порушення водно-електролітного обміну та інших станах, що викликають затримку рідини в тканинах, МРТ з контрастним посиленням не проводиться.
Запишіться на прийом
Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.
*Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.