skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Променево-зап’ястковий суглоб – один із найуразливіших. Складні амплітудні рухи та тісне розташування анатомічних структур карпального каналу сприяють частій травматизації та розвитку хронічної суглобової патології. Найбільш інформативним та достовірним методом діагностики травм та захворювань суглобів вважається магнітно-резонансна томографія – пошарова тривимірна візуалізація суглобових компонентів, що базується на ядерному резонансі.

Послуга доступна у наступних містах: Вінниця, Київ

Записатись на прийом

Показання до МРТ променево-зап’ясткового суглоба

Магнітно-резонансна томографія кисті та променево-зап’ясткових суглобів призначається для уточнення діагнозу при вираженому больовому синдромі, коли є підозра на внутрішньосуглобовий перелом, пошкодження капсул і сухожилля, ущемлення нервів, остеомієліт або пухлина, а також як метод скринінгу. та хронічними інфекціями та системними захворюваннями. Приводом для обстеження є травма зап’ястя, планування хірургічного втручання, післяопераційне спостереження та видимі ознаки суглобової патології:

 • біль, дискомфорт та скутість рухів;
 • хрускіт та клацання в суглобі;
 • зміна кольору шкірних покривів;
 • припухлість та підвищення місцевої температури;
 • печіння, оніміння та поколювання в області кисті та зап’ястя.

Що може показати МРТ кисті та променево-зап’ясткових суглобів?

У ході високочастотного МР-сканування отримують тонкі пошарові зрізи суглоба завтовшки до 1,5 мм, на яких проглядаються найдрібніші вогнища патології. МРТ кисті та зап’ястя візуалізує широкий спектр структурних та функціональних змін, що мають важливе діагностичне значення:

 • анатомічні дефекти та недорозвинення суглобових структур;
 • пошкодження кісток, сухожиль, капсул та зв’язок; усунення суглобових головок;
 • гострі та хронічні артрити, артрози, тендовагініти, бурсити та синовіти;
 • остеомієліт, періартрит, абсцеси прилеглих м’яких тканин;
 • рідина та ексудат у суглобовій сумці, крововиливу та гематоми;
 • дегенеративні зміни – витончення хряща, остеопороз, фібрози, кісти та остеофіти;
 • порушення місцевого кровопостачання та відтоку лімфи;
 • утиск серединного нерва та сухожильні контрактури;
 • об’ємні утворення та метастази.

Підготовка до проведення МРТ променево-зап’ясткового суглоба

До МРТ за стандартним протоколом не потрібно готуватися; єдина вимога – виключити утворення артефактів та перешкод через внесення феромагнетиків у магнітне поле. Перед тим, як зробити МРТ променево-зап’ясткового суглоба, переодягніться в одяг без металевих застібок і не заносите в апаратну ювелірні прикраси, ключі, кредитки та гаджети. Для профілактики нудоти та блювання перед контрастним МРТ бажано дотримуватися голодної дієти не менше 4-5 годин і утримуватися від пиття не менше двох годин.

Протипоказання до МРТ променево-зап’ясткового суглоба

Абсолютних протипоказань до МРТ за стандартним протоколом небагато; всі вони пов’язані з наявністю в тілі електронних приладів та імплантів із магнітними властивостями. Обстеження не проводиться у перший триместр вагітності, при гострому інфаркті, передінфрактному та коматозному стані, а на закритих томографах не обстежують пацієнтів із надмірною масою тіла (від 120 кг).

МРТ променево-зап’ясткового суглоба з контрастом

Контрастне посилення застосовується при диференціальній діагностиці об’ємних утворень та уточнення природи запальних процесів. Локалізація, розмір та межі патологічних вогнищ чітко візуалізуються за рахунок накопичення барвника в змінених структурах з інтенсивним кровопостачанням. МРТ з контрастом протипоказано при вагітності та лактації, тяжкій бронхіальній астмі та нирковій та печінковій недостатності; за необхідності проводять алергопроби.

Вартість МРТ променево-зап’ясткового суглоба в Києві та Вінниці, Сумах

ДЦ «Нейромед» проводить обстеження променево-зап’ясткового суглоба на потужному високочастотному обладнанні, без черг та за доступною ціною. Вибрати час для візиту та записатися на МРТ дослідження променево-зап’ясткового суглоба у наших філіях у Києві та Вінниці, Сумах, Україна можна на сайті або в телефонному режимі; Ціна послуги залежить від параметрів томографа.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

  *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.