skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у таких містах: Вінниця, Київ

Записатися на прийом

Обстеження сечового міхура та сечовивідних шляхів висуває високі вимоги до візуалізації рельєфу внутрішньої поверхні порожнистих органів. Магнітно-резонансне сканування ідеально підходить для діагностики захворювань сечовивідного тракту – пошарова контрастна візуалізація м’яких тканин виявляє фокальні та дифузні зміни стінки сечового міхура з максимальною точністю.

Вартість МРТ сечового міхура у Києві та Вінниці

Діагностика сечостатевої системи не є складним, якщо записатися на МРТ дослідження сечового міхурау Києві та Вінниці, Українау філії ДЦ «Нейромед» – обслужимо професійно та недорого! Вибір часу, апарату та вартості послуги залишається за клієнтом: від вас – заявка на сайті, від нас – діагноз у найкоротші терміни!

Ціна на МРТ сечового міхура в Києві Ціна на МРТ сечового міхура у Вінниці.

Коли проводять МРТ сечового міхура?

Мочовий міхур досліджують у рамках протоколу МРТ малого тазу та видільної системи; поглиблене обстеження призначають за підозри на пухлину. При запальних процесах та інфекціях сечовивідних шляхів магнітно-резонансна томографія сечового міхура дозволяє оцінити ступінь поширення патологічного процесу та уточнити локалізацію конкрементів при сечокам’яній хворобі.

Показання до дослідження сечового міхура

На МРТ сечового міхура найчастіше записуються жінки – будова жіночих сечостатевих органів підвищує сприйнятливість циститу. МРТ сечового міхура у чоловіків призначають для з’ясування причин утрудненого сечовипускання (інфекції, уролітіаз, простатит, новоутворення тощо). Дослідження сечового міхура також може знадобитися при поганих результатах аналізів сечі та симптомах захворювання системи виділення:

  • болі в нижній частині живота;
  • прискорене, хворобливе та утруднене сечовипускання;
  • зміна кольору, об’єму та запаху сечі;
  • різь і свербіж у промежині;
  • домішки слизу, крові та гною в сечі;
  • незвичайні виділення з уретри;
  • нетримання сечі у дорослих.

Як підготуватися до МРТ сечового міхура?

Гази та кишкова перистальтика сприяють появі труднощів при скануванні органів малого тазу та ускладнюють розшифровку знімків. Перш ніж зробити МРТ сечового міхура, вживіть заходів для зменшення утворення газів та підвищення інформативності обстеження:

  • протягом 3-4 днів не вживайте продукти, що подразнюють ШКТ і схильні до бродіння;
  • приймайте засоби проти метеоризму, стежте за регулярним спорожненням кишечника;
  • утримуйтесь від алкоголю, міцного чаю та кави, газованих напоїв;
  • припиніть їжу за 6 годин до обстеження;
  • коли до процедури залишиться півгодини, прийміть м’який спазмолітик;
  • переодягніться в одяг без металевих кнопок та замків;
  • не вносите в апаратну сторонні предмети, здатні до намагнічування.

Як правило, МРТ проводиться при помірному наповненні сечового міхура, тому постарайтеся випити пару склянок води за півтори години до дослідження. Для діагностики деяких захворювань сечовий міхур має бути порожнім, тому бажано уточнити вимоги у лікаря.

Що показує МРТ сечового міхура?

При скануванні сечовивідних шляхів найчастіше виявляють патологічні зміни, характерні для запальних та проліферативних процесів – гіперемію та набряклість слизових оболонок, місцеві порушення трофіки та гемодинаміки, абсцеси, крововиливи, скупчення випоту та ексудату, кісти, спайки, фібрози та рубцювання тканин. При сечокам’яній хворобі знаходять каміння та пісок у сечовому міхурі та сечоводах, рідше виявляють доброякісні та злоякісні новоутворення та метастази, дивертикули та інші аномалії будови сечового міхура.

Протипоказання до дослідження сечового міхура

МРТ не проводять при установці феромагнітних імплантів – ортопедичних конструкцій, кардіостимуляторів, інсулінових помп, кровоспинних кліпс. Досліджувати органи сечостатевої системи при інфаркті, інсульті та тяжкій серцевій недостатності можна після стабілізації стану, а майбутніх мам обстежують з другого триместру. Якщо вага пацієнта перевищує 120 кг, обстеження на закритих томографах стандартної конструкції недоступне через обмежену місткість тунелю.

Особливості проведення МРТ сечового міхура

Під час обстеження сечового міхура хворий нерухомо лежить на спині всередині кільцевого магніту; починати прийнято з панорамного знімку сечовивідних шляхів, після чого переходять до спеціальних режимів. Для уточнення походження транссудату застосовують режим МР-гідрографії, при скануванні органів використовується інша послідовність імпульсів, що збільшує роздільну здатність та контрастність зображення.

МРТ сечового міхура з контрастом

Проведення МРТ сечового міхура з контрастом – основний метод диференціальної діагностики неоплазій, пошуку метастаз та стадування раку. За рахунок виборчого накопичення парамагнетиків у пухлинних вузлах та метастазах вдається точно визначити межі, величину, локалізацію та ступінь поширення пухлини при плануванні операцій та контролі ефективності хіміо- та радіотерапії. Контрастування не виконують при вагітності та лактації, декомпенсованій нефропатії, цирозі печінки, асциті та алергії на препарат.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.