skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у таких містах: Вінниця, Київ

Записатися на прийом

Шийний відділ – найбільш рухлива та вразлива частина хребта; пошкодження шийних хребців та міжхребцевих дисків супроводжується травмуванням нервів та артерій, які живлять мозок. Під час обстеження шийного відділу методом МРТ точність діагностики становить 95-100%; раннє виявлення патологій підвищує ефективність лікування та запобігає ускладненням.

Що показує МРТ шийного відділу

За рахунок застосування різних режимів витримки МРТ шийного відділу хребта візуалізує тверді та м’які тканини однаково чітко; при виявленні гриж міжхребцевих дисків заміряється переріз спинномозкового каналу лише на рівні випинання. Під час пошарового МР-сканування шиї розпізнаються структурні та функціональні зміни хребців, міжхребцевих дисків та прилеглих тканин:

  • вроджені та набуті аномалії хребців;
  • дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків та зв’язок, протрузії та екструзії;
  • пошкодження спинного мозку та дискогенні мієлопатії;
  • аномалії розвитку та перебігу сонної та хребетної артерій, тромбози, стенози та аневризми;
  • ущемлення нервових корінців та кровоносних судин;
  • спазми та ділянки ішемії прилеглих м’язів;
  • доброякісні та злоякісні новоутворення.

Вартість МРТ шийного відділу хребта в Києві

ДЦ «Нейромед» пропонує зробити МРТ шиї у провідних фахівців країни за помірну плату на передовому високочастотному обладнанні у Києві, Україна. Вибрати час для візиту та записатися на МРТ дослідження шийного відділу хребта можна на сайті клініки або по телефону – будемо раді бачити вас!

МРТ шийного відділу хребта ціна в Києві МРТ шийного відділу хребта ціна у Вінниці.

Показання до МРТ шийного відділу хребта

Магнітно-резонансна томографія – золотий стандарт діагностики травматичних та дегенеративно-дистрофічних ушкоджень хребта та спинного мозку. Зазвичай магнітно-резонансна томографія шийного відділу призначається з метою діагностики патологічної рухливості, переломів та підвивихів шийних хребців, міжхребцевих гриж, радикулітів та об’ємних утворень області шиї, для виключення травм, гематом та пухлин спинного мозку.
На МРТ направляють при травмах шийного відділу, скаргах на болі та обмежену рухливість шиї, відчуття печіння, оніміння та поколювання по ходу нервів, а також вегетативні розлади, спричинені роздратуванням нервових структур. Також приводом для обстеження можуть бути часті головні болі, непритомність, запаморочення та інші симптоми, що вказують на недостатнє кровопостачання мозку внаслідок утиску сонної та хребетної артерій.

Підготовка до проведення МРТ шиї

Якщо планується використання контрастних речовин, можна зробити МРТ шиї без підготовки, не змінюючи звичного життя. Перед процедурою вас попросять перевдягнутися у зручний вільний одяг та зняти металеві прикраси, які можуть створювати артефакти на знімках. З тієї ж причини не слід вносити в апаратну електронні пристрої, ключі, банківські картки та інші предмети, здатні намагнічуватись.

Протипоказання для проведення МРТ шиї

Під час МР-сканування організм не піддається променевому навантаженню; процедура безболісна і підходить для обстеження ослаблених пацієнтів, людей похилого віку та дітей. МРТ шийного відділу у динаміці можна проходити з будь-якою періодичністю; в цілому протипоказань до процедури небагато:

  • феромагнітні імпланти, сторонні тіла та кровоспинні кліпси в області шиї;
  • водії ритму, інсулінові помпи та інші електронні прилади;
  • вагітність (перші 90 днів);
  • гострий інфаркт та передінфарктні стани;
  • вага понад 120 кг (для закритих томографів).

МРТ шийного відділу хребта з контрастуванням

Для диференціальної діагностики об’ємних утворень у шийному відділі призначається МРТ з контрастом – у вену пацієнта вводиться барвник, який накопичується в тканинах з інтенсивнішим кровопостачанням. Метод контрастного посилення дозволяє відрізнити доброякісну пухлину від злоякісної, визначити межі пухлинних вогнищ, уточнити локалізацію, розмір та стадію новоутворення.
Для запобігання нудоті та блюванню перед МРТ з контрастом рекомендується утримуватися від їжі протягом 4-5 годин до обстеження, а від пиття – близько двох годин. При вагітності, лактації та серйозних порушеннях водно-електролітного обміну МРТ шийного відділу хребта з контрастом протипоказано; особам, схильним до алергій, рекомендується зробити алергопроби.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.