skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у таких містах: Вінниця, Київ

Записатися на прийом

Магнітно-резонансна томографія – інноваційний метод діагностики захворювань гепатобіліарної системи, що доповнює УЗД та лабораторні дослідження. Детальна візуалізація стінок жовчного міхура та жовчовивідних шляхів за рахунок ядерного резонансу підвищує контрастність знімків порожніх органів та спрощує раннє розпізнавання патологій.

Вартість МРТ жовчного міхура у Києві та Вінниці

МРТ-центр «Нейромед» встановив демократичні ціни на МР-холангіографію: наші філії у Києві, Вінниці, Україна пропонують різні моделі обладнання з різними розцінками. Вибирайте тариф та знайдіть зручний час, щоб записатися на МРТ дослідження жовчного міхура та проток на нашому сайті: будемо раді вас бачити!

Ціна на МРТ жовчного міхура в Києві Ціна на МРТ жовчного міхура у Вінниці.

У яких випадках потрібно МРТ жовчного міхура та проток

Багато захворювань печінки супроводжуються порушенням відтоку жовчі; з появою симптомів важливо переконатися у прохідності жовчовивідних шляхів. Для з’ясування причин недостатнього надходження жовчі в ШКТ знадобиться зробити МРТ жовчного міхура; також приводом для обстеження є будь-які скарги з боку гепатобіліарної системи:

  • гостра печінкова колька;
  • болі в правому підребер’ї;
  • жовтушність шкіри, слизових оболонок та білків очей;
  • нудота, блювання та відрижка після їди;
  • сеча темно-коричневого кольору;
  • метеоризм та розлади стільця;
  • світле забарвлення фекалій.

МР-холангіографія також призначається при плануванні хірургічних втручань, коли необхідно уточнити розмір та локалізацію конкрементів, поліпів та інших новоутворень. У післяопераційний період та при спостереженні хронічних патологій гепатобіліарної системи показано МРТ у динаміці для контролю загоєння ран та ефективності лікування.

Правила підготовки до МРТ жовчного міхура

Підготовка до обстеження жовчного міхура проводиться за тією ж схемою, що і при МРТ черевної порожнини – протягом 3-4 днів потрібно дотримуватися дієти, що зменшує газоутворення. При метеоризмі рекомендується прийом ферментних препаратів, сорбуючі, вітрогонні та проносні засоби; перед процедурою бажано випорожнити кишечник.

Пам’ятайте, що магнітно-резонансна томографія жовчного міхура проводиться натще; прийом їжі припиняють за 6-8 годин до дослідження, утримуються від пиття не менше двох годин і приймають спазмолітик за 30-40 хвилин до процедури. У полі дії томографа не повинно бути сторонніх об’єктів з магнітними властивостями. ключі, гаджети, ювелірні прикраси та банківські картки викликають появу артефактів на знімках.

Протипоказання до МРТ жовчного міхура та проток

МР-холангіографія протипоказана пацієнтам з феромагнітними імплантами та електронними приладами, які можуть зміщуватися та нагріватися під впливом магнітного поля. Крім того, МРТ не роблять на ранніх термінах вагітності, при гострому інфаркті та передінфарктних станах; до умовних протипоказань відносять важку клаустрофобію, психотичні стани, розумову відсталість, вік молодше 7 років та вагу понад 120 кг.

Що можна побачити під час діагностики?

Низька активність травних ферментів через дефіцит жовчі спостерігається при холециститах та холангітах, дискінезії та закупорці жовчовивідних шляхів камінням, рідше зустрічаються вроджені аномалії жовчного міхура, паразитарні захворювання, пухлини та поліпи. Високочастотні томографи потужністю від 1,5 Тесла виявляють найдрібніші патологічні вогнища, новоутворення та жовчне каміння завбільшки від 2-3 мм.

МРТ жовчного міхура з контрастом

Контрастна МР-холангіографія чітко позначає межі патологічного вогнища: за інтенсивністю накопичення фарбуючих речовин судять про природу запального процесу та відрізняють здорові тканини від пошкоджених, а доброякісні пухлини – . від ракових. Під час процедури може відчуватися легке поколювання у місці введення препарату у вену; ймовірність алергії не перевищує 1%. При декомпенсованій нирковій та печінковій недостатності, вагітності, лактації та інших станах, що спричиняють затримку рідини, контрастування не проводиться.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.