Skip to content
Вінниця: +38 (073) 293-18-81
Тернопіль: +38 (073) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:   Вінниця, Київ , Тернопіль

Записатись на прийом

Напрями МРТ-діагностики:

МРТ шийного відділу хребта
МРТ поперекового відділу хребта
МРТ грудного відділу хребта

МРТ хребта – високочутливий метод діагностики, що дозволяє точно оцінити стан твердих та м’яких тканин за один візит. Його застосовують при обстеженні, коли необхідна якісна візуалізація анатомічних структур різної щільності – кісток, зв’язок, спинного мозку, міжхребцевих дисків, нервів та судин.

Вартість обстеження МРТ спини

Філії ДЦ «Нейромед» у Києві та Вінниці (Україна) зробили передову діагностику доступною та комфортною. Вартість МРТ хребта в Києві та Вінниці, на найпотужнішому томографі країни, ви можете дізнатись на сторінці нашого сайту або за телефоном. Здоровий хребет та необмежена свобода рухів – це те, що ви можете собі дозволити!

Ціни на МРТ хребта в Києві Ціни на МРТ хребта у Вінниці
Повне МРТ хребта

Що таке МРТ хребта

Метод МРТ ґрунтується на явищі ядерно-магнітного резонансу: у сильному магнітному полі живі тканини випромінюють електромагнітні хвилі різної частоти та інтенсивності. Оскільки здорові та змінені тканини мають різну щільність, МРТ обстеження хребта чітко візуалізує патологічні вогнища будь-якого розміру, дозволяючи встановити причину болю в спині та підібрати адекватне лікування.

Під час томографії скануються всі анатомічні структури хребетного стовпа, спинномозкового каналу та прилеглих тканин – хребці, зв’язки, міжхребцеві диски, судини, нерви, м’язи, спинний мозок з усіма оболонками, підпаутинний та субдуральний простір. Регулюючи частоту випромінювання та час релаксації, можна досягти максимальної чіткості зображення різнорідних структур та виявити ознаки різних патологій:

  • порушення структури та положення хребців, остеофіти, мікротравми та мікротріщини;
  • гострі та хронічні розлади спинального кровообігу, судинні мальформації;
  • інфекційні, запальні та проліферативні процеси;
  • протрузії та екструзії, утиски нервових корінців;
  • порушення цілісності мієлінових оболонок нервів;
  • кісти, новоутворення та метастази.

Як проходить МРТ діагностика хребта

Необов’язково отримувати направлення лікаря, щоб записатися на МРТ хребта до ДЦ «Нейромед»; можна обстежити весь хребет або обмежитись скануванням проблемного відділу. Обстеження проводиться у положенні лежачи на спині, людину поміщають у кільцевий блок томографа з магнітом; Поки кільце обертається, потрібно лежати нерухомо, щоб знімки вийшли чіткими. На сканування одного відділу витрачається близько 15 хвилин; МРТ всього хребта займає від 40 до 60 хвилин; процедура абсолютно безболісна та безпечна.

Пацієнти, піддані клаустрофобії та панічним атакам, можуть пройти МРТ у супроводі близьких, а прийом заспокійливого допоможе впоратися з хвилюванням. Якщо напади паніки стають неконтрольованими або пацієнтом є дитина, МРТ проводиться у стані медикаментозного сну; препарати підбирають індивідуально на підставі анамнезу, результатів обстеження та рекомендацій анестезіолога. У МРТ-центрі «Нейромед» встановлено швидкодіюче інноваційне обладнання, яке зробить процедуру максимально комфортною:

  • томографи вентилюються та висвітлюються;
  • рівень шуму зведений до мінімуму;
  • постійний зв’язок з оператором;
  • переривання процедури на першу вимогу.

Підготовка до дослідження

МРТ спини без контрастних речовин не потребує особливої підготовки; єдина умова – не вносити до апаратної ювелірні вироби, телефони, банківські картки, ключі та інші металеві предмети. Для попередження нудоти та блювання напередодні МРТ із контрастом необхідно протягом 5–6 годин утримуватися від їжі, а протягом 3 годин – від пиття. Також візьміть із собою скани попередніх досліджень, щоб фахівець міг оцінити динаміку процесу та скоригувати курс лікування.

Показання до МРТ хребта

На МРТ хребта зазвичай спрямовують при появі ознак порушення іннервації – частих болях у спині, обмеження рухливості, порушення чутливості та м’язового тонусу, почуття оніміння та поколювання. У більшості випадків скарги викликані роздратуванням нервових корінців остеофітами та випинання міжхребцевих дисків; до загальних симптомів можуть додаватися специфічні прояви, що вказують на локалізацію проблеми:

  • шийний відділ – часті головні болі та запаморочення, стрибки тиску, панічні атаки;
  • грудний відділ – стенокардія, задишка, утруднене дихання, міжреберна невралгія;
  • попереково-крижовий відділ – хитка хода, простріли, застійні явища в області тазу та нижніх кінцівок, нетримання сечі та калу.

Щодо демієлінізуючих захворювань нервової системи, таких як розсіяний склероз або розсіяний енцефаліт, магнітно-резонансна томографія спини визнана єдиним достовірним методом діагностики. На томограмах також добре видно ознаки неінфекційного запалення суглобово-зв’язувального апарату, характерні для хвороби Бехтерева, синдрому Рейтера, ревматоїдного артриту.

При підозрі на компресію спинного мозку, гостру інфекцію або пухлину проводиться МРТ всього хребта в екстреному режимі. Пацієнтам, які раніше діагностували грижі міжхребцевих дисків, рекомендується періодично проходити МРТ спини для контролю динаміки дегенеративно-дистрофічних процесів.

Протипоказання для МРТ хребта

За весь час застосування МРТ у медичній практиці жодного разу не повідомлялося про шкідливий вплив магнітного поля томографа на організм людини. Обстеження можна проводити як завгодно часто, за рекомендацією лікаря чи з власної ініціативи; протипоказання до МРТ хребта мінімальні:

  • наявність у тілі металевих імплантів, болтів, кардіостимуляторів, інсулінових помп, кліпс на судинах (крім титанових пластин);
  • перший триместр вагітності;
  • інфаркти та передінфарктні стани.

Проведення МРТ з контрастуванням

При підозрі на утиск спинного мозку, демієлінізуюче захворювання або пухлину, а також для контролю відновлення після операцій показано проведення МРТ хребта з контрастом. Контакт із контрастними речовинами переносяться легко, ймовірність алергії – лише 0,1%. Якщо ви зауважували за собою схильність до алергічних реакцій, співробітники центру готові надати матеріал для проведення алергологічних проб перед обстеженням.

Контрастну речовину вводять внутрішньовенно за півгодини до процедури або крапельно під час обстеження. Контрастна речовина розподіляється з кровотоком і накопичується в змінених тканинах, спрощуючи визначення розмірів, локалізації та меж патологічного вогнища. МРТ із контрастуванням протипоказано при вагітності та годуванні груддю, тяжкій нирковій недостатності та інших станах, що супроводжуються затримкою рідин.

Побічні ефекти після цієї процедури

При правильному проведенні МРТ небажані явища розвиваються рідко і, як правило, не потребують спеціального лікування; протягом 1-2 днів нездужання проходять самі собою. Побічні ефекти найчастіше спостерігаються у осіб, які страждають на гіпертонічну хворобу, атеросклероз і грижі шийного відділу хребта.

Погіршення самопочуття зазвичай пов’язане з вегетативними розладами на ґрунті стресу та перенапруги м’язів через вимушену пози. У постраждалих відзначають загальну слабкість, головний біль, шум у вухах, підвищення тиску, нудоту, пітливість і м’язове тремтіння; після МРТ із контрастом може відчуватися металевий присмак у роті.

Переваги методу

ВООЗ розцінює МРТ як золотий стандарт скринінгу та диференціальної діагностики травм та захворювань хребта та спинного мозку. МР-діагностика має всі переваги альтернативних методів візуалізації, таких як УЗД, КТ і рентгенографія, але при цьому позбавлена їх специфічних недоліків:

  • виключено променеве навантаження;
  • якісна візуалізація всіх анатомічних структур;
  • не потрібна спеціальна підготовка;
  • мінімум обмежень та протипоказань;
  • можливість багаторазового повторення процедури;
  • висока чутливість та інформативність методу – точність діагностики 98–100%.

Суб’єктивні враження від процедури багато в чому залежать від якості обладнання, професіоналізму медичного персоналу та культури обслуговування клієнтів. Якщо вам необхідно зробити МРТ хребта у Києві чи Вінниці, краще обстежитись у спокійній доброзичливій обстановці, без поспіху, суєти та нервів.

У філії ДЦ «Нейромед» на базі Інституту нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова можна швидко пройти МРТ всього хребта на сучасному швидкодіючому томографі, не витрачаючи час на тяганину і стояння в чергах. Виберіть зручний час та запишіться на обстеження через форму на сайті або в телефонному режимі та отримайте висновок у день звернення!

Детальніше про МРТ

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.