skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Услуга доступна в следующих городах:  Винница, Киев

Записаться на прием

Направления МРТ-диагностики:

МРТ матки із придатками
МРТ сечового міхура
МРТ простати

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) малого тазу – найдостовірніший та найнадійніший неінвазивний спосіб візуалізації анатомічних структур тазової порожнини, включаючи сечовий міхур, пряму кишку та репродуктивні органи.

Вартість МРТ органів малого тазу

Записатися на обстеження на зручний час та зробити МРТ органів малого тазу за доступною ціною можна у ДЦ «Нейромед» у Києві та Вінниці. Вартість обстеження на МРТ апаратах Philips Achieva (3,0 Т), SiemensSempra (1,5 Т) та Philips Achieva (1,5 Т) ви можете дізнатися на сторінці нашого сайту або за телефоном.

МРТ органів малого тазу ціна в Києві МРТ органів малого тазу ціна у Вінниці
МРТ дослідження органів малого тазу

Як проводиться МРТ органів малого тазу?

Під час МРТ органів малого тазу пацієнт лежить на спині всередині тунелю з кільцевим магнітом; для отримання чітких та достовірних знімків потрібно лежати нерухомо. У деяких випадках для покращення візуалізації важкодоступних ділянок та оцінки зміщення органів хворого просять перевернутися на живіт.

Процедура не завдає болю, але деякі люди занепокоєні, перебуваючи в замкнутому просторі. Для максимально комфортного проходження діагностики радимо записатися на МРТ нижньої частини живота в МРТ-центрі «Нейромед» у Києві. Потужне високочастотне обладнання скорочує тривалість сканування до 30 хвилин та мінімізує неприємні відчуття:

 • тунелі томографів вентилюються та висвітлюються;
 • працюючий магніт майже не шумить;
 • постійний контакт із оператором гучного зв’язку;
 • пацієнта можуть супроводжувати рідні;
 • процедура переривається на першу вимогу.

Якщо пацієнт легко втрачає над собою контроль, МР-сканування проводиться у стані наркозу або під седацією; препарати підбираються індивідуально за наслідками консультації анестезіолога. У нашому МРТ-центрі необхідність у крайніх заходах виникає рідко – тактовне ставлення до пацієнтів та дружня обстановка у клініці допомагають упоратися зі стресом.

Що досліджується методом МРТ у жінок

Окрім сечового міхура та прямої кишки, під час МРТ органів малого тазу у жінок добре проглядаються внутрішні статеві органи – піхва, матка, яєчники та придатки. Сканування візуалізує найдрібніші зміни функціонального стану та структури репродуктивних органів, дозволяючи точно діагностувати проліферативні та пухлинні процеси, запальні захворювання та невідкладні стани:

 • ендометрит, сальпінгіт та аднексит;
 • ектопії, ерозії та злоякісне переродження шийки матки;
 • міоми, поліпи та фіброміоми матки, у тому числі субсерозні вузли;
 • кісти та пухлини яєчників;
 • розрив капсули та апоплексія яєчника;
 • трубна та цервікальна вагітність.

Що досліджується методом МРТ у чоловіків

МРТ малого тазу – найдостовірніший метод диференціальної діагностики аденоми та раку передміхурової залози в андрології. При проведенні МРТ органів малого тазу у чоловіків точно визначається локалізація та стадія онкологічного захворювання залежно від залучення до неопластичного процесу капсули простати, насіннєвих бульбашок та регіонарних лімфовузлів, інфільтрації стінок сечового міхура, прямої кишки та підшкірно-жирової клітковини. Крім простати, на МР-сканах якісно візуалізуються патологічні зміни сечовивідних шляхів, пахових каналів, сім’явивідних проток та придатків.

Підготовка до МРТ органів малого тазу

Для більшості пацієнтів підготовка до МРТ органів малого тазу зводиться до зменшення артефактів, що знижують інформативність сканів. Для цього необхідно домогтися ослаблення кишкової перистальтики, зменшити газоутворення та забезпечити випорожнення прямої кишки в день процедури, дотримуючись нескладних рекомендацій:

 • за 3–4 дні до обстеження виключіть з раціону продукти, що посилюють газоутворення та моторику кишечника – сирі овочі та фрукти, чорний хліб, бобові, жирні та гострі страви, копченості, консерви, газовані напої, молоко тощо;
 • при схильності до метеоризму та запорів рекомендується прийом вітрогонних та проносних засобів протягом 2–3 днів, увечері перед МРТ спорожніть кишечник природним шляхом або за допомогою клізми;
 • за 6–8 годин до процедури припиніть їжу, за 4 години утримуйтеся від пиття;
 • сечовий міхур обстежується при помірному наповненні, в інших випадках перед обстеженням варто відвідати туалет.
 • обстеження яєчників, матки та придатків рекомендуємо проводити на 7–12 день менструального циклу.

Внесення до апаратної феромагнітних виробів також спотворює результати сканування, тому всі металеві вироби та електронні прилади залишайте в роздягальні. Для зменшення тривожності можна прийняти заспокійливе, а для запобігання небажаним вегетативним реакціям на ґрунті стресу уникайте куріння, вживання алкоголю та збуджуючих напоїв напередодні процедури.

Протипоказання до МРТ органів малого тазу

МР-сканування має мінімум протипоказань – наявність металевих імплантів та електронних приладів в організмі, вага понад 120 кг, гострий інфаркт та передінфарктний стан. Магнітно-резонансна томографія органів малого тазу без розмаїття не проводиться у перший триместр вагітності; контрастування заборонено при індивідуальній непереносимості та алергії на контрастний препарат, під час вагітності та лактації, при тяжкій нирковій недостатності та інших захворюваннях, що викликають затримку рідини в організмі.

МРТ малого тазу з контрастуванням

При діагностиці неоплазій показано МРТ органів малого тазу з контрастною речовиною – перед скануванням у вену хворого вводиться препарат, який вибірково накопичується у змінених тканинах за рахунок посиленого кровопостачання, полегшуючи диференціальну діагностику новоутворень та раннє виявлення вогнищ пухлинного росту.

МРТ-центр «Нейромед» у Києві, Україна застосовує для контрастування нетоксичні гіпоалергенні препарати, які виводяться з організму протягом кількох годин. Підготовка до МРТ органів малого тазу з контрастом не відрізняється від стандартної процедури, але якщо у вас є схильність до алергій, радимо провести алергопроби та охоче надамо матеріал для тесту.

Переваги МРТ органів малого тазу

На відміну від рентгенографії та КТ, МРТ внутрішніх органів малого тазу не створює променевого навантаження і може проводитися як завгодно часто без ризику для здоров’я та репродуктивної функції, що особливо важливо при динамічному спостереженні онкологічних хворих. Також на користь МРТ говорять такі переваги, як одночасна візуалізація твердих та м’яких тканин, висока швидкість сканування та отримання ультратонких зрізів високої якості з візуалізацією патологічних вогнищ величиною до 1 см.

Запишитесь на прием

Заполните данные в форме и менеджер перезвонит вам в ближайшее время.

  * Если вы отправляете эту форму, вы соглашаетесь на передачу и обработку ваших личных данных.