skip to Main Content
Вінниця: +38 (068) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:  Вінниця, Київ

Записатись на прийом

Напрями МРТ-діагностики:

МРТ печінки
МРТ підшлункової залози
МРТ нирок та надниркових залоз
МРТ жовчного міхура
МРТ селезінки

За даними МОЗ України, хвороби органів травлення посідають третє місце щодо поширення за класами захворювань; у майбутньому очікується зростання захворюваності з переважним ураженням верхніх відділів ШКТ, печінки та жовчовивідних шляхів. Раннє виявлення патологій травного тракту за допомогою сучасних технологій візуалізації підвищує ефективність лікування та покращує якість життя пацієнтів. У гастроентерологічній практиці МРТ черевної порожнини не входить до основних діагностичних методів, проте може застосовуватися для уточнення діагнозу.

Вартість МРТ органів черевної порожнини в Києві

Обстеження ШКТ у Києві та Вінниці (Україна) на потужному, сучасному обладнанні доступне кожному, хто бажає отримати вірний діагноз у стислий термін. Вартість магнітно-резонансної томографії живота без контрасту на томографі Siemens Sempra (1,5 Т), Philips Achieva (1,5 Т) та Philips Achieva (3,0 Т) ви можете дізнатися на сторінці нашого сайту або за телефоном.

Ціна на МРТ черевної порожнини в Києві Ціна на МРТ черевної порожнини у Вінниці
МРТ черевної порожнини Київ Лівий берег

Як відбувається дослідження МРТ черевної порожнини

Метод заснований на явище ядерного резонансу: у сильному магнітному полі ядра атомів водню генерують імпульси у відповідь, які трансформуються в зображення. Обстеження МРТ черевної порожнини без контрасту займає близько 45 хвилин, з контрастним посиленням – до години, результат буде готовий за дві години після проходження МРТ.

МРТ внутрішніх органів черевної порожнини проводиться в положенні лежачи на спині; пацієнт міститься в тунель томографа; під час сканування необхідно лежати нерухомо. У процесі дихання органи черевної порожнини переміщуються під тиском діафрагми, лікар може попросити вас ненадовго затримати дихання. Томографи останнього покоління оснащені цифровими системами синхронізації, які вибудовують траєкторію руху магніту у такт дихання.

Процедура не завдає болю і не завдає неприємних відчуттів більшості пацієнтів, проте деякі люди відчувають страх перед замкнутим простором. У спокійній доброзичливій обстановці прояви клаустрофобії згладжуються і сходять нанівець; також перед обстеженням можна прийняти заспокійливе.

Якщо пацієнта неможливо зафіксувати через напади паніки, ментальну інвалідність або юний вік, томографію проводять під седацією або загальним наркозом. У МРТ-центрі «Нейромед» така потреба виникає рідко – для пацієнтів створено максимально комфортні умови, які допомагають упоратися з хвилюванням та пройти обстеження без ексцесів:

  • у тунелях передбачено вентиляцію та підсвічування;
  • рівень шуму зведений до мінімуму;
  • поряд із хворим можуть бути близькі;
  • процедура переривається на першу вимогу натисканням тривожної кнопки.

Показання для МРТ органів черевної порожнини

МРТ абдомінальної зони найчастіше призначається за підсумками УЗД для уточнення попереднього діагнозу при виявленні вогнищ запалення та інфільтрації, ішемічних ділянок та об’ємних утворень у шлунково-кишковому тракті. МР-сканування достовірно виявляє широкий спектр захворювань та патологічних процесів в органах травлення, включаючи невідкладні стани:

  • внутрішні кровотечі та гематоми;
  • інфаркти та минущі ішемічні розлади;
  • кісти, гемангіоми та аденоми;
  • сторонні тіла та личинки паразитів;
  • застійні явища, асцит та портальна гіпертензія;
  • жирове та фіброзне переродження печінки;
  • камені в жовчному міхурі та протоках;
  • поліпи, пухлини та метастази.

Можливо, вам запропонують зробити МРТ черевної порожнини під час підготовки до операції для уточнення локалізації та меж патологічного вогнища або в післяопераційний період для оцінки результатів хірургічного втручання та виявлення спайкових та рубцевих процесів. Динамічне МР-сканування також застосовується при веденні пацієнтів з онкопатологією та ураженням лімфовузлів, цирозі та фіброзі печінки.

Протипоказання для МРТ органів черевної порожнини

Магнітно-резонансна томографія абсолютно нешкідлива і майже не має обмежень; єдиним абсолютним протипоказанням до МРТ живота вважається наявність у тілі імплантів із феромагнітних сплавів. Під заборону потрапляють ортопедичні конструкції, включаючи болти, скріпки та стрижні, нейро- та кардіостимулятори, інсулінові помпи та кровоспинні кліпси.

До відносних протипоказань для МРТ без контрасту відносять ранні терміни вагітності та декомпенсовану серцеву недостатність – гострий інфаркт, передінфарктний стан, тяжкі аритмії. МРТ з контрастним посиленням не проводиться при вагітності, грудному вигодовуванні, нирковій недостатності та інших станах, що характеризуються затримкою рідини. Обстеження опасистих людей може бути утруднене з технічних причин: більша частина томографів розрахована на вагу до 120 кг.

Підготовка до проведення МРТ живота

Підготовка до МРТ черевної порожнини складніша, ніж при обстеженні інших областей, і частково нагадує підготовку до абдомінального УЗД. Обстеження органів травлення проводиться строго натще, тому за 6-8 годин до процедури потрібно утримуватись від їжі, а за 4 години – від пиття та куріння. Надлишок кишкових газів ускладнює інтерпретацію результатів сканування, тому за пару діб до обстеження не варто вживати продукти, що викликають газоутворення:

  • жирні, гострі та смажені страви;
  • консерви, копченості та соління;
  • білокочанна та цвітна капуста;
  • свіжі овочі та фрукти;
  • молоко та кисломолочні продукти;
  • горох, квасоля та інші бобові;
  • житній та цільнозерновий хліб;
  • здоба, шоколад та кондитерські вироби;
  • газовані та алкогольні напої, кава, міцний чай.

Перш ніж зайти в апаратну, залиште в роздягальні електронні пристрої та металеві предмети – ключі, банківські картки, прикраси, годинники тощо.

МРТ органів черевної порожнини з контрастуванням

Для ґрунтовного вивчення структури органів черевної порожнини потрібне контрастне посилення. Як контрастний засіб використовується гіпоалергенна парамагнітна речовина, яка вводиться у вену пацієнта і швидко поширюється в тканинах судин і капілярів.

Виборче накопичення контрастних препаратів у змінених тканинах дозволяє уточнити локалізацію, розміри та межі патологічних вогнищ; Виконавши своє завдання, речовина виводиться з організму природним шляхом за 5-6 годин. Підготовка до МРТ живота з контрастуванням та ж, що й за стандартної процедури; якщо ви боїтеся алергічного нападу, не завадить провести алергологічні проби. У МРТ-центрі «Нейромед» вам нададуть матеріал для тесту та допоможуть пройти обстеження з комфортом.

Переваги методу

У порівнянні з КТ, УЗД та рентгенографією травних органів МРТ дослідження черевної порожнини має ряд переваг: променеве навантаження на організм відсутнє, а точність діагностики досягає 95–100%. На сьогодні МРТ органів черевної порожнини залишається єдиним неінвазивним методом точної візуалізації густини. Визначення патологічних вогнищ величиною до кількох міліметрів сприяє ранній діагностиці патологій ШКТ та правильному підбору лікування.

Черевна порожнина включає такі органи і системи:

  • шлунок та черевна частина стравоходу;
  • тонкий кишечник і брижа;
  • сліпа, ободочна та сигмоподібна кишка;
  • підшлункова залоза з протоками;
  • печінка, жовчний міхур та жовчовивідні шляхи;
  • селезінка та лімфатичні вузли;
  • м’які тканини черевних стінок, нерви та судини.

Щоб потрапити на процедуру якнайшвидше і отримати опис результатів у день звернення, варто записатися на МРТ черевної порожнини до МРТ-центру «Нейромед» у Києві чи Вінниці. Вибирайте зручний час і залиште заявку на сайті або зв’яжіться з нами по телефону, і незабаром зв’яжеться адміністратор центру.

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.