Skip to content
Вінниця: +38 (073) 293-18-81
Тернопіль: +38 (073) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:   Вінниця, Київ , Тернопіль

Записатись на прийом

Напрями МРТ-діагностики:

МР – динаміка ліквороток
МР ангіографія інтра- та екстракраніальних артерій

МРТ головного мозку

МРТ головного мозку – метод дигностики, який дозволив проводити ефективне лікування неврологічних захворювань на початкових стадіях. Донедавна виявлення патологій головного мозку було утруднено через низьку специфічність перших симптомів і обмежених можливостей візуалізації. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) головного мозку переламала тенденцію: потужний високочастотний томограф розпізнає патологічні вогнища завбільшки до 1–2 мм, підвищуючи шанси на повне одужання та запобігання інвалідизації.

Вартість МРТ головного мозку у Києві та Вінниці

Працюючи на апаратах різної потужності, наші фахівці здійснюють якісну діагностику. Отримані дані обстеження записуються на диск або плівку, що дозволяє вам зберегти результати і надати їх лікарю в найбільш зручній формі. Дізнатись детальніше скільки коштує МРТ голови, ви можете на сторінці нашого сайту або по телефону. Не заощаджуйте на здоров’я мозку і запишіться на обстеження, щоб пройти МРТ у зручний час, без тяганини та за розумною ціною!

Ціни на МРТ головного мозку в Києві Ціни на МРТ головного мозку у Вінниці
Комплексне МРТ головного мозку

Як проводиться МРТ голови

МР-діагностика захворювань мозку ґрунтується на явищі ядерно-магнітного резонансу. Для підвищення інформативності знімків магнітно-резонансна томографія голови проводиться високочастотних томографах потужністю від 1,5 T; товщина зрізів зменшується до 1 мм, завдяки чому точність діагностики зростає до 95–100%.

Пацієнта під час обстеження поміщають у тунель з кільцевим магнітом і надягають на голову шолом, який відіграє роль індуктивної котушки. Під час сканування важливо лежати нерухомо, інакше знімки вийдуть нечіткими; виняток робиться лише для мімічних м’язів. При виконанні функціональних спроб лікар може попросити вас відкрити і заплющити очі або виконати інші нескладні команди. Стандартне обстеження займає не більше 15–20 хвилин, розширена МР-діагностика з оглядом орбіт, придаткових пазух та гіпофіза триває довше – 40–60 хвилин.

Регулюючи частоту випромінювання томографа та режими відновлення, можна отримувати чіткі знімки різнорідних анатомічних структур. Поліпроекційне сканування полегшує дослідження важкодоступних ділянок на будь-якій глибині, причому під час МР-сканування, на відміну від рентгенографії, не відбувається накладання черепних кісток, що ускладнюють діагностику.

До 7% населення відчувають страх перед замкнутим простором; напади паніки супроводжуються тремтінням і мимовільними рухами, що ускладнюють обстеження. У разі сильного хвилювання перед процедурою фахівці МРТ-центру “Нейромед” можуть порекомендувати випити заспокійливе; при неконтрольованих панічних атаках вдаються до седації; дітей до 4–5 років та людей з ментальною інвалідністю занурюють у медикаментозний сон після загального огляду та консультації анестезіолога. У філіях МРТ-центру «Нейромед» для пацієнтів створено максимально комфортні умови, які пом’якшують нервозність та прояви клаустрофобії:

  • вентиляція, низький рівень шуму та м’яке освітлення тунелю зменшують тривожність;
  • постійний контакт із оператором через гучний зв’язок;
  • пацієнта можуть супроводжувати рідні та близькі;
  • процедуру можна перервати будь-якої миті, натиснувши тривожну кнопку.

Підготовка до дослідження

Більшості людей не потрібна спеціальна підготовка до МРТ головного мозку; Для запобігання небажаним вегетативним реакціям на ґрунті стресу перед обстеженням варто утримуватися від куріння та вживання кави, міцного чаю та інших збуджуючих засобів.

Пам’ятайте, що в апаратну не можна проносити металеві предмети; прикраси, банківські картки, телефони та ключі залишайте у роздягальні. Якщо МРТ проводиться в рамках спостереження хронічного процесу, візьміть із собою скани та висновки попередніх обстежень, щоб фахівець мав можливість оцінити динаміку та скоригувати лікування.

Показання для МРТ головного мозку

Магнітно-резонансна томографія – золотий стандарт скринінгу та діагностики травм та захворювань головного мозку різної етіології. За рахунок різної протонної щільності здорових та патологічно змінених тканин на томограмах чітко ідентифікуються різноманітні патології:

  • запальні та проліферативні зміни;
  • порушення гемодинаміки та зони ішемії;
  • аневризми та інші судинні мальформації;
  • ексудат у придаткових пазухах;
  • гематоми, крововиливи та вогнища забиття;
  • околомозкове скупчення рідини;
  • доброякісні та злоякісні новоутворення;
  • атрофічні та нейродегенеративні зміни;
  • кісти та склеротичні вогнища;
  • вроджені аномалії розвитку мозку;
  • демієлінізовані ділянки при розсіяному склерозі та розсіяному енцефаліті.

МРТ головного мозку призначають при скаргах неврологічного профілю, забоях голови, під час підготовки до операції, післяопераційний і постінсультний період, при підозрі на інфекцію або пухлину. Постарайтеся записатися на МРТ голови якнайшвидше, якщо виявите у себе симптоми неврологічного дефіциту та розлади мозкового кровообігу:

  • часті головні болі;
  • запаморочення та непритомність;
  • нудота та блювання, не пов’язані з розладами травлення;
  • порушення координації та м’язового тонусу;
  • парестезії, парези, паралічі;
  • слабкість і тремор кінцівок;
  • зниження гостроти зору;
  • двоєння в очах, випадання полів огляду;
  • шум у вухах та різке погіршення слуху;
  • ослаблення пам’яті та дезорієнтація у просторі;
  • когнітивні та психоемоційні розлади.

Протипоказання для МРТ головного мозку

Під час МР-сканування пацієнт не піддається променевому навантаженню; процедура повністю безпечна та безболісна, обмежень та протипоказань практично немає. До абсолютних протипоказань відносять імпланти з феромагнітних сплавів – кардіостимулятори, кровоспинні кліпси, кохлеарні слухові апарати, ортопедичні конструкції тощо. Титанові пластини, зубні штифти, коронки та брекети з титанових сплавів, кераміки та полімерів не намагнічуються та не заважають обстеженню.

До умовних протипоказань відносять вагітність у першому триместрі та тяжку серцеву недостатність – інфаркти та передінфарктні стани. Через обмежений простір тунелю метод МРТ також не підходить дуже повним людям – наші томографи розраховані на пацієнтів вагою до 120 кг.

При яких захворюваннях головного мозку проводиться МРТ?

МРТ головного мозку входить у план діагностики багатьох неврологічних захворювань – гострих та хронічних порушень мозкового кровообігу, судинних мальформацій, менінгіту, енцефаліту, розсіяного склерозу, епілепсії, новоутворень, хвороби Альцгеймера, синдрому Паркінсона та ін. у сумнівних випадках знімок МРТ головного мозку полегшує встановлення діагнозу в найкоротші терміни.

МРТ-центр “Нейромед” пропонує пройти обстеження в оперативному режимі на базі Інституту нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова у Києві, Україна. Також наші центри діагностики розташовані у Вінниці. У нас встановлено унікальне високочастотне обладнання, включаючи томограф Philips Achieva (3,0 T) – один із найпотужніших у країні; за бажанням можлива консультація спеціаліста.

МРТ головного мозку з контрастом. Що важливо знати?

Для уточнення локалізації, меж, розмірів та структури патологічних вогнищ застосовується магнітно-резонансна томографія з контрастом. Як контрастуючий засіб використовується гіпоалергенна речовина з властивостями парамагнетика, яка вибірково накопичується в змінених тканинах. Контрастуючий засіб швидко розподіляється по руслу кровотоку і так само швидко виводиться з організму, не завдаючи шкоди здоров’ю. Під час процедури зрідка відчувається металевий присмак у роті, тепло та поколювання у місці введення препарату.

Як виконується МРТ головного мозку з контрастом?

Техніка проведення МРТ головного мозку з контрастом мало чим відрізняється від стандартної процедури, різниця лише в тому, що обстеження проводиться у два етапи та триває на 15–20 хвилин довше. Перед контрастним дослідженням зазвичай проводиться нативне сканування без контрастних речовин, потім пацієнту внутрішньовенно або краплинно вводять контрастний препарат та повторюють усі програми сканування.

Підготовка до МРТ головного мозку з контрастом

Більшість людей легко переносять МРТ мозку з контрастуванням; вимоги до підготовки пацієнта загалом самі, як і за нормальному скануванні. Для попередження нападів нудоти та блювання також бажано утримуватись від їжі за 5–6 годин до процедури, а від пиття – протягом 3 годин.

Протипоказання до МРТ з контрастним посиленням

Застосування контрастних речовин при проведенні МРТ голови не допускається під час вагітності та годування груддю, у разі алергії та індивідуальної непереносимості препаратів, при тяжкій нирковій недостатності та інших станах, що супроводжуються затримкою рідини. Імовірність алергії та індивідуальної непереносимості контрастних речовин мінімальна; якщо ви побоюєтеся алергічної реакції, співробітники центру нададуть вам зразок препарату для алергопробу.

Що показує МРТ головного мозку з контрастом

Метод контрастного посилення спочатку призначався виявлення пухлин і метастазів, проте сфера застосування контрастних речовин не обмежується онкологією. Шляхом контрастування виявляють характерні зміни тканин, що дозволяють діагностувати запальні, проліферативні та атрофічні процеси при гострих та хронічних інфекціях, а також при неінфекційній патології – аутоімунних, демієлінізуючих та нейродегенеративних захворюваннях.

У деяких випадках до контрастного посилення вдаються для уточнення наслідків інсульту та при спостереженні пацієнтів після операцій та черепно-мозкових травм. МРТ головного мозку з контрастом також дозволяє оцінити рівень мозкового кровообігу та виявляє будь-які порушення гемодинаміки:

  • аневризми, ангіоми та розшарування судинної стінки;
  • гемостаз, тромби та атеросклеротичні зміни;
  • стенози, аномалії розгалуження мозкових артерій та ін.

Результати МРТ головного мозку

За підсумками МР-сканування радіолог розшифровує результати та готує висновок, який можна отримати у день звернення. Фахівці нашого центру супроводжують кожен знімок МРТ головного мозку докладним описом, тому діагноз у більшості випадків не викликає сумнівів; підготовка документації триває не більше години.

Зробити МРТ голови у Києві – скільки коштує діагностика?

Вартість МРТ головного мозку залежить від режиму, складності та обсягу процедури, а також від потужності та функціоналу обладнання. За мірками середнього українця томографія – процедура не з дешевих, однак у центрах «Нейромед» у Києві та Вінниці знайшли можливість зробити МР-діагностику доступною широким колам населення. Доступні пропозиції різного цінового діапазону; пацієнт може пройти обстеження на високочутливому томографі Philips Achieva (3,0 T) або Philips Achieva (1,5 Т) за нижчою ціною.

Детальніше про МРТ

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.