Skip to content
Вінниця: +38 (073) 293-18-81
Тернопіль: +38 (073) 293-18-81

Послуга доступна у наступних містах:   Вінниця, Київ , Тернопіль , Суми

Записатись на МРТ суглобів

МРТ-діагностика суглобів у Києві, Вінниці, Сумах

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) суглобів – найбільш інформативний і достовірний метод діагностики травм і захворювань суглобів з точністю понад 95%. В основі методу лежить явище ядерного магнітного резонансу: під дією магнітних полів ядра водню в живій тканині випромінюють відповідні імпульси, які трансформуються в тривимірне зображення.

Вартість дослідження

ДЦ «Нейромед» запрошує оперативно пройти МРТ усіх суглобів на інноваційному устаткуванні у Києві та Вінниці. Детальну інформацію про вартість МРТ суглобів ви можете отримати, відвідавши сторінку нашого сайту, або уточнивши по телефону. Результат сканування ви зможете отримати вже за 2 години після МРТ.

Ціна на МРТ суглобів в Києві Ціна на МРТ суглобів в Вінниці
МРТ суглобів у Києві

Як виконується МРТ суглобів?

МР-сканування суглобів виконується в положенні лежачи на спині; на область, що обстежується, надягають градієнтну котушку і поміщають хворого в тунель томографа. На МРТ суглоба витрачається близько 15 хвилин; застосування технологій паралельної візуалізації та багатоканальних котушок дозволяє досліджувати кілька областей одночасно. Поки магніт не припинить обертатись, важливо зберігати нерухомість, інакше томограми вийдуть нечіткими; при дотриманні техніки сканування проглядаються суглобові структури та прилеглі тканини різної щільності:

  • суглобові поверхні кісток;
  • сухожилля, зв’язки, суглобові сумки та м’язи;
  • суглобові капсули, хрящі та меніски;
  • судинна мережа та нервові стовбури;
  • вміст суглобових порожнин.

Неприємних відчуттів під час МРТ суглобів зазвичай не виникає; по ходу сканування пацієнт може відчувати тепло в зоні, що обстежується. Виняток – пацієнти, схильні до клаустрофобії, але з нервозністю зазвичай вдається впоратися за допомогою заспокійливих, комфортної довірчої обстановки та підтримки близьких, які можуть перебувати в апаратній під час обстеження. Пацієнтів з неконтрольованими нападами паніки, маленьких дітей та осіб з ментальною інвалідністю обстежують під седацією або вводять до загального наркозу.

Інноваційне обладнання МРТ-центру «Нейромед» витрачає мінімум часу на виконання деталізованих багатоплощинних сканів, що візуалізують найдрібніші структурні елементи суглобів аж до окремих м’язових та сухожильних волокон. Високочастотні томографи Philips Achieva (3,0 Т), Siemens Sempra (1,5 Т), Philips Achieva (1,5 Т), відповідають найвищим стандартам ергономіки; продумані конструктивні рішення згладжують стрес від перебування у замкнутому просторі:

  • тунелі освітлюються та вентилюються;
  • працюючі апарати майже не шумлять;
  • оператор постійно перебуває на зв’язку;
  • процедура переривається на першу вимогу.

Показання для проведення МРТ суглобів

За даними ВООЗ, суглобові патології посідають четверте місце у статистиці захворюваності; зокрема, остеоартроз знаходиться на другому місці серед причин інвалідності у похилому віці. Магнітно-резонансна томографія вважається золотим стандартом діагностики травм, запальних, пухлинних та дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів, у тому числі:

  • вивихи та переломи суглобів;
  • розтягування та розриви зв’язок;
  • пошкодження суглобових капсул та менісків;
  • некрози суглобових головок;
  • гематоми, рубці, ділянки фіброзу та жирового переродження тканин;
  • артрити та артрози різної етіології;
  • бурсити та скупчення рідини в суглобах;
  • утиск нервів і сухожилля;
  • аутоімунні дерматоміозити та поліміозити;
  • доброякісні та злоякісні пухлини.

Захворювання, діагностовані на ранніх етапах, легше піддаються лікуванню, тому обстежувати суглоби необхідно за будь-яких ознак дискомфорту в суглобах. Рекомендуємо записатися на МРТ суглобів якнайшвидше, якщо з’явилися болі, скутість, почервоніння та припухлість у суглобах, скутість чи надмірна рухливість суглобів, а рухи супроводжуються хрускотом.

Протипоказання для виконання МРТ суглобів

МР-сканування суглобів не завдає шкоди здоров’ю; до абсолютних протипоказань відносять лише наявність у тілі феромагнітних імплантів. Кардіо- та нейростимулятори, інсулінові помпи, стрижні, болти та кровоспинні кліпси здатні нагріватися та переміщатися в магнітному полі, тому необхідно підібрати альтернативний метод діагностики.

В інших випадках обмеження тимчасові: зокрема, магнітно-резонансна томографія суглобів не призначається при тяжкій серцевій недостатності (гострий інфаркт, передінфарктний стан, тяжкі аритмії) та у перший триместр вагітності. Дуже повні люди можуть зіткнутися з обмеженнями за вагою – тунель стандартного томографа не втручає пацієнтів із масою тіла понад 120 кг.

Підготовка до дослідження

Стандартний протокол МРТ суглоба не передбачає спеціальної підготовки; все, що потрібно від пацієнта – залишити всі металеві предмети в роздягальні перед входом в апаратну. Прикраси, ключі, банківські картки, електронні пристрої та інші металовмісні об’єкти створюють перешкоди в роботі обладнання та провокують появу на знімках артефактів, що знижують достовірність діагностики.

Для зменшення тривожності перед обстеженням можна випити заспокійливого; при схильності до гіпертонії та вегетативних розладів за 1–2 дні до МРТ рекомендується утримуватися від куріння, уникати хвилювань та не вживати міцного чаю, кави та алкоголю.

Переваги МРТ для діагностики суглобів

У порівнянні з УЗД, КТ та рентгенографією МРТ однаково чітко візуалізує тверді та м’які тканини за рахунок зміни частоти сигналів та режимів релаксації. На томограмах точно визначаються патологічні осередки розміром до кількох міліметрів, непомітні на рентгенограмах та УЗД; як наслідок, полегшується рання діагностика суглобових патологій. При цьому виключається променеве навантаження на організм.

МРТ суглобів з контрастом

Для уточнення природи та локалізації вогнищевих уражень проводиться МРТ з контрастуванням – у вену пацієнта перед обстеженням вводиться парамагнітна речовина, яка вибірково накопичується у змінених тканинах. Сучасні контрастні речовини нетоксичні та швидко виводяться з організму природним шляхом; ймовірність алергії не перевищує 0,1%. Якщо ви схильні до інтенсивних алергічних реакцій, радимо зробити алергопроби перед обстеженням, а співробітники центру «Нейромед» нададуть матеріал для діагностики. Під час сканування в роті може відчуватися присмак, а в місці введення препарату – тепло і поколювання.

Протипоказань для МРТ із контрастом вкрай мало – індивідуальна непереносимість препаратів, вагітність, годування груддю, захворювання нирок та інші патологічні стани, що супроводжуються затримкою рідини в організмі. Щоб уникнути нападів нудоти та блювання, за 5–6 годин до обстеження припиняють їжу, а за 2 години до МРТ слід також утримуватися від пиття.

Детальніше про МРТ

Запишіться на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.

    *Якщо ви відсилаєте цю форму, ви погоджуєтесь на передачу і обробку ваших особистих даних.